Jump to content

3. Çakra Açma Çalışması


Önerilen Mesajlar

Kapalı çakralar, tıkanmış enerjiler ve hayatımıza çektikleri nelerdir?

3. çakra ; Özgüven, irade ,güç merkezi ve sindirim sistemini temsil eder Ateş elementi ile temsil edilir. Rengi sarıdır.

Taşları ; kaplan gözü, kehribar, sarı akik, sarı topaz, topaz, sitrin

Kapalı olan 3. Çakrayı nasıl anlarız ?

Kapalı ya da tam çalışmayan 3. Çakranın bedende, şiş bir karın, göbek bölgesinde yağ birikmesi, mide, karaciğer ve safrakesesi sorunları olarak kendini gösterir.

Özellikle 3. Çakranın kapalı olmasının sebeplerinden birincisi kendi gücümüzü kabul edemememizdir.

Kendi gücünü kabul etmemekle bahsedilen; kendini herhangi bir konuda yetersiz hissetmektir aslında.

Bu durumda yaşam ( benliğimiz / evren/ Yaradan / sistem ; nasıl tanımlamak istiyorsanız ) bizim bu yetersizlik hissimizi ortadan kaldırmamıza yardımcı olabilmek için, güçlük diye tanımladığımız olayları çeker.Bunları yaşadığımız sırada çevremizden ‘ güçlüsün sen , üstesinden gelirsin’ gibi gerginleştiğimiz destek cümleleri duyarız. Bu olayları ya da sorunları yaşarken tam bittiğimizi düşündüğümüz anda ve hatta bırakıp kaçmayı planladığımız ama bırakamadığımız,bırakmak bir yana içine gömüldüğümüz sırada, bir bakarız ki; bitmiş, bitmez dediğimiz ne varsa. Kasırga geçmiş hatta güneş açmış ve bizi de değiştirmiş. Artık biz o eski biz değiliz. Terk edilmiş, iflas etmiş, kaza geçirmiş ya da herhangi bir şekilde ‘ yapamam, ne yaparım, nasıl yaparım, bu başıma gelmiş olamaz ‘dediğimiz o olay geçmişte kalmış. Unutalım ya da unutmayalım olayın etkilerini, olayı başlatan sebepleri ya da kişileri fark etmez biz artık eski biz değilizdir. Ama en önemlisi gücümüze şaşırmışızdır.

3.çakranın kapalı olması ya da tam olarak çalışmamasının bir başka sebebi; kontrol etme isteğidir.

Kontrol ile anlatılmak istenen; çocuğumun başına bir şey gelirse, üzerinde ki çok ince üşürsün değiştir, paranı bu kadar savurma, o kız sana göre değil, içki içmeye bırakmazsa hasta olacak, bu krediyi ödeyemezsem vb…

3.çakra açma çalışmasında kısa bir niyet duası örneği ile devam edelim.

Kabul ediyorum gücümü

Bırakıyorum güçlüğü

Tam merkezimde açıyorum güç merkezimi

Bırakıyorum kontrolü

Güvende ve akışta akıyorum hayata

Bu çalışmalarda kaplan gözü, kehribar, güneş taşı, sarı topaz,sitrin kullanılabilir. Göbek deliğinin dört parmak kadar yukarısında yer alan güneş sinir ağı olarak da anılan noktaya yerleştireceğimiz taşlar çalışmanın performansını arttırır. Bu çalışmaları sabah ile öğle saatleri arasında yapmakta fayda var. Eğer mümkün olabiliyorsa güneş ışığı altında doğada da yapılabilir. Çalışmaya başlamadan önce koku olarak ,

Lavanta yağı; bastırılmış ve sindirilememiş duyguların çözülmesine yardımcı olur.

Biberiye yağı; gücün harekete geçmesini kolaylaştırır.

Bergamut yağı; gücün ve öz güvenin artmasına yardımcı olur.

Sırt üstü uzanın ve ellerinizi avuç içleri birbirine bakacak ve temas etmeyecek şekilde tutun, gözlerinizi kapatın ve avuç içlerinde ki enerjinin akışına odaklanın, eğer çalışmada taş kullanacaksanız belirttiğimiz noktaya taşı yerleştirin, avuç içinde ki enerjiyi yada karıncalaşmayı iyice hissedin ve giderek sarı renge dönüştüğünü hayal edin ve yavaşça göbek deliğinizin dört parmak üstüne yerleştirin. Burada sarı bir topun döndüğünü ve döndükçe sizin içinizde tıkanmış tüm noktaları temizlediğini fark edin. Bu sırada yukarıda örneğini verdiğimiz niyet duasını ya da içinizden geldiği haliyle niyetiniz ifade edin, ister içeriden ister yüksek sesle, ancak tavsiyemiz hafif bir sesle de olsa frekans olarak sesli hale gelmesidir niyetinizin.

Bu çalışmaları yaptığımız dönemde bedende yada yaşadığımız mekanlarda sarı renkli objeleri kullanabilirsiniz. Ayçiçeği resmini telefonunuza yada bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Bu çalışmaları, yeni ay veya ay büyürken yapabilirsiniz, dolunay dönemine kadar yapılabilir ancak dolunaydan sonra yapılmamalıdır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...