Jump to content

Su Ve Tuz Yaşam Enerjisi


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

29_04_2014_18_45_15_8868236.jpg

 

SU ve TUZ Yaşam Enerjisi

Kim bilir dünyanın hangi bölgelerinde henüz keşfedilmemiş kristal tuz kaynakları var. Araştırmalar sürdükçe keşifler artacaktır. Sanayileşmeden dolayı suyun bilgeliği neredeyse tamamen kaybolduğundan, onu bizler açısından sahip olduğu hayati önemi yeniden keşfetmek için harekete geçmeliyiz.

Bedeninizin kristal tuz sayesinde sağlığına ne kadar çabuk kavuştuğuna şaşıracaksınız. Artık aramızda yüzde yüz sağlıklı beslenmeye önem veren ve tükettikleri tüm besinleri doğal organik marketlerden almayı tercih eden birçok insan var. Ama onlar bile en önemli gıdalarını, yani suyu ve tuzu satın alırken aynı özeni göstermiyor. Çeşitli denek ve hastalar üzerinde yapılan araştırmalar, sadece su ve tuz kalitesine özen göstererek bunun dışında ki rutin beslenmesinde başka hiçbir değişiklik yapmayan insanların, doğal ürünlerle beslenen ama su ve tuz kalitesine dikkat etmeyen insanlara göre daha sağlıklı olduğunu kanıtlıyor.

Doğal kaynak suyu ve kristal tuz sayesinde bedeninizi ve ruhunuzu nasıl toparlayabileceğinizi ve temizleyebileceğinizi keşfedin. Bunu sadece daha sağlıklı olmak için yapmayın, enerji dengenizin önemini kavradığınız için yapın. Bedeninizin ve ruhunuzun ihtiyaç duyduğu her şey biyofiziksel açıdan su ve tuzda mevcut.

Gerçek Gıda Maddesi Olarak Su ve Tuz

Tüm bu faydalarına rağmen, su ve tuz karışımından ortaya çıkan doğal sole çözeltisi mucize etkisi yaratan bir ilaç veya terapi maddesi değildir. Tam aksine, bu iki element kelimenin tam anlamıyla ‘’besin maddesidir’’. Su ve tuz sayesinde bedeninizde ki kaos yerini yeniden doğal düzene bırakır. Ancak siz yinede bu kaosu yaratan kök nedeni ortadan kaldırmaya yönelik araştırmalar yapın, aksi taktirde kaos yaşamanız kaçınılmazdır. İlk adım olarak beslenmeniz konusunda bir değişikliğe gitmeniz iyi olur. Ayrıca kristal tuz yardımıyla bedeninizdeki zehirli atıkları dışarı atabilirsiniz. Bu muhteşem ikili bedeninizi, tıpkı çamaşırlarınızı temizlediği gibi temizleyecektir.

Tuzun iyileştirme yeteneği

Tuz binlerce yıldır, bütünsel tedavi maddesi olarak kabul görmüştür. Simyacılar için tuz, tıpkı su, toprak, hava ve ateş gibi bir element ve ona ‘’beşinci element’’ adını verdiler.

Hiç düşündünüz mü? Biz insanlar neden her tatile çıktığımızda denize doğru çekiliyoruz? Çünkü bilinçaltımız içgüdüsel olarak orada enerjimizi şarj edebileceğimizi ve yenilebileceğimizi biliyor.

Tuzun Nötralize Edici Etkisi

Tuzun tedavi edici etkileri artık batı tıbbı tarafından da kabul görmeye başladı. Toren Krakus’a da sadece on iki km mesafede bulunan kraliyet tuz madeni Wieliczka, Avrupa’nın en büyük tuz madenine sahip bölgesidir. Orada, iki yüz yirmi altı metre yerin altında, astım, akciğer rahatsızlıkları ve alerjiler konusunda uzmanlaşmış ve binlerce hastayı % 90’lık bir başarı oranıyla tedavi etmiş bir hastane bulunuyor.

Berchtesgaden tuz dağında bulunan tuz tünelleri de aynı tedavi yöntemini başarıyla kullanıyor. Batı tıbbı bu başarıyı tuz tünellerinde bulunan steril havaya bağlıyor.

İyi de, orada ki hava bu kadar temizse, o zaman yukarıda ki hava neden bu kadar kirli? Çünkü evlerimiz, televizyon, bilgisayar, mikrodalga fırın, ve cep telefonu gibi elektromanyetik kirlilik saçan cihazlarla dolup taşıyor. Bu cihazlar yüksek miktarda pozitif iyon üretiyor ve havadaki pozitif-negatif iyon dengesini bozuyor.

Cep telefonu ile 30 saniye konuştuğumuzda bile, beynimizi zararlı maddelerden koruyan bariyer 8 saat devre dışı kalıyor. İsveç’te kadınlar üzerinde gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, doğum kontrol yöntemi olarak bakır alaşımlı sprial kullanan ve cep telefonu ile konuşan kadınların % 90’ının rahim kanseri olma riski taşıdığı belirtiliyor.

Doğa Ananın Hastanesi : Tuz Odaları

Tuz, nötr özelliği sayesinde pozitif iyon yüklü havayı yeniden dengeleyebilir. Batıl inanç diyebilirsiniz ama eski insanlar bir eve taşınmadan önce, tüm odaları kötü ruhlardan arındırmak için tuzlardı. O günün kötü ruhları, günümüzün elektromanyetik kirliliğe eş. Tuzun dengeleyici özelliği sayesinde hastalık bilgisi içere uyumsuz frekans modelleri ortadan kalkabiliyor.

Tuzun bu özelliği atom endüstrisinde bile kullanılıyor; radyoaktif kirlilik yayan parçalar tuz odalarında depolanıyor. Zira tuz, radyoaktif ışınları dahi nötrleştirebiliyor.

Şifalı tuz odaları veya tünelleri sadece temiz hava sağlamakla kalmaz. Tuzda bulunan elementler bedenimizde de var olduğundan, bu odalar bizim için sağlık anlamına gelen titreşimler yayarlar. Böylece, bedenimiz hastalanıp doğal titreşimlerimiz bozulduğunda, tuzun yaydığı titreşimler sayesinde yeniden sağlığımıza kavuşabiliriz. Hasta, tuz odasına girerek tonlarca tuz ve onun yaydığı güçlü frekans tarafından sarılıp sarmalanır.

Beden bu tanıdık frekans titreşimlerini emerek eksik kalmış elementlerin frekanslarını tamamlar ve yeniden sağlığına kavuşur.

Prensip olarak, sadece solunum yolu rahatsızlıkları değil, tüm hastalıklar tuz sayesinde tedavi edilebilir.

Karaciğer hastalıkları üzerinde yapıla bir çalışma, bu gerçeği etkileyici şekilde ortaya koyuyor. Hastaların karaciğer değerlerinde, sadece iki buçuk saatlik bir tuz odası terapisinden sonra önemli ölçüde düzelmeler görüldü. Bu, karaciğerin bu kadar kısa sürede eski sağlığına kavuştuğu anlamına gelmiyor tabii. Hastalık tüm organı sardığından değerler 24 saat içinde yine eski haline dönüyor. Tam iyileşme için hastanın her gün tuz odasına girmesi gerekiyor, ta ki iyileşene kadar. Ancak bu çalışmadan da görüldüğü gibi, sadece iki buçuk saatlik tuz terapisi bile, bedenimizin bir günlüğüne de olsa ihtiyacı olan sağlığa kavuşmasına yardımcı oluyor. Ne var ki, çok az sayıda insan her gün tuz odasını ziyaret edebilme imkanına sahip.Bu imkana sahip olmayanlar, alternatif olarak yüzyıllar önce de kullanılan sole içme kürlerinden yararlanabilirler. Ayrıca tuz lambalarını bulundukları mekanlarda kullanabilirler.

 

Bu yazı Dr. Barbara Hendel tarafından 2001 yılında yazılan ve 2013 yılında Kuraldışı yayınevi tarafından Türkçesi yayınlanan Su ve Tuz Yaşamın Kaynağı Kitabından alıntıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Yaşam Enerjisi Ruh Sağlığını Koruyor!

   Fizik kanunlarıyla açıklanamayan ve ruh sağlığımız için büyük öneme sahip “yaşam enerjisini” Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Öztekin anlattı..   Şehrin gürültüsü, telaşı, iş hayatındaki stres, yetişmeye çalıştığımız işler derken çoğu zaman bir durgunluk, yorgunluk, halsizlik ve isteksizlik alabiliyor bizi. Çoğu zaman etrafımızda duyduğumuz “ “Enerjim düşük, bugün hiçbir şey yapmak istemiyorum.” gibi ifadelerin yaşam enerjimize bağlı olduğunu biliyor muydunuz?  

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Yaşam Enerjisi

   En uzak hedefler bile kucuk bir adimla baslar. Dusunce, kendini cok hizli degistirerek cok yuksek oranda titresen saf bir enerji bicimidir. Sevgi, bitmez tukenmez bir enerji kaynagidir. `enerji merkezlerimiz` acik olduklarinda, evrenden gelen enerjiyi kabul ederler, alirlar, metabolizmamiza iletirlerve icimize akmasini saglarlar. Vucudumuzun enerjisini artirmak icin enerji merkezlerimizin acik tutulmasina calismak cok onemlidir. Enerji yuklu insan olumsuz etkileri daha kolay puskurtur.

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Yaşam Enerjisi Kİ

   YAŞAM ENERJİSİ Kİ   Her yerde var olan ve bize yaşam gücü veren, kozmik ve evrensel enerjiye, Çinliler Chi, Japonlar Ki, Hintliler Prana, Hawaililer Ti veya Mana, Kızılderililer Nayetoneyah yani Büyük Ruh, eski Mısırlılar Ka, İbraniler Ruah, Yunanlılar Pneuma adını vermişlerdir. Bizde de can adı verildiğini söyleyebiliriz. Bu enerji canlıda ne kadar çok olur ve düzgün bir biçimde akarsa, canlı o kadar sağlıklı olur. Doğu'da binlerce yıldır, bu yaşam enerjisi üzerinde çalışmalar, nasıl a

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Evrenin Yaşam Enerjisi : Makale

   Evrenin yaşam enerjisi   apon kökenli bir şifa yöntemi olan "reiki" son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yayılıyor. Evrensel yaşam enerjisi anlamına gelen ve isteyen herkesin öğrenip uygulayabileceği reiki'yi uzun yıllardır seminerleriyle öğrencilerine aktaran Nilgün Thompson anlattı. Thompson ayrıca Filiz Akın'ın da reiki öğretmeni. 100 yıllık bu yöntemle tanışın.   Sağlık ve mutluluk içimizde   Evrensel yaşam enerjisi anlamına gelen ve şifa yöntemleri arasında giderek yayıl

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

×
×
 • Yeni Oluştur...