Jump to content

Para Biriktirme Nasıl Öğrenilir?


Alyadua

Önerilen Mesajlar

para-biriktirme-nasil-ogrenilir_646x340.jpg

 

Gelir kaybı yaşayanlar, kontrolden çıkmış borçları olanlar ya da sadece tutumlu olmak isteyenler için para biriktirmeyi öğrenmek önemlidir. Yatırım amaçlı, yeni bir araba ya da ev almak için ya da sadece zenginliğinizi artırmak için de olsa mümkün olan en iyi yoldan para biriktirmek önemlidir. Para biriktirmeyi öğrenirken bu önerileri takip edin.

 

 • Harcama alışkanlıklarınızı değerlendirin. Aylık gelir ve harcamalarınızı takip edin ve paranızın nereye gittiğini görün. Para biriktirmeyi öğrenirken bu bilgi bir gerekliliktir.
 • Faturaları azaltın ya da mümkünse tamamen ortadan kaldırın. Kesinti yapabileceğiniz bir yer bulmak için tüm faturalarınızı, servisleri ve evle ilgili giderlerinizi kontrol edin. İnternet servis sağlayıcınızdan indirimli tarifeler isteyin, kullanılmayan telefon hatlarını kapatın.
 • Kredi kartı şirketlerine ödediğiniz faiz oranlarını azaltın ve borcunuzu daha kısa sürede ödeyerek para biriktirin. Düşündüğünüz teklifleri kredi kartı şirketinizle görüşün, büyük olasılıkla sizinle çalışmayı sürdürmek isteyecekler.
 • Genel amaçlı ev ürünleri alın, özellikle pahalı markalarla hemen hemen aynı olan temizlik ürünleri. Para biriktirmeyi öğrenmek demek alışveriş alışkanlığınızı gözden geçirmek demektir.
 • Herhangi bir şey almadan önce kendinize “Gerçekten buna ihtiyacım var mı?” diye sorun. Fiyatın aylık bütçeniz dahilinde olup olmadığına bakın. Para biriktirmeyi öğrenmek, yaptığınız her alışverişte harcama planınızı ve amacınızı değerlendirmenizi sağlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Günlük Para

   Elinize günlük ihtiyacınız kadar para geçmesi için Geceleri 41 veya 101 kere tekrar edin. Bismillahirrahmanirrahim Allahümme zizultanen azimin ve mennin kadimin ve bişrin kerimin. İlahi daiyel meduvvatit daavatil müstecabati, ente rabbil enfüsil cinni vel insi ve a`yünil insi istikmare midmare me`cüzün me`zurün hümüş şerril beşeri ammir bi zalike, aksemtü aleyküm ya eyyühel ervahüruhaniyyine vel müslimine entüm tevekkeltüm fi ma emertüküm bi huzuru da`veti ve kaza-i ismühü z

   , Yer: İş Bulma ve Rızık İçin Dualar

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

×
×
 • Yeni Oluştur...