Jump to content

Avans Nasıl İstenir?


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Borç alma ihtiyacınız olduğunda, patronunuzdan size avans vermesini isteyebilirsiniz. Ancak, iş durumunuza göre, söylemesi yapmaktan kolay olabilir. İhtiyacınız olan avansı fazla güçlük yaşamadan istemek için deneyebileceğiniz bir kaç kolay yöntem aşağıda listelenmiştir.

 

 

Avans istemek için patronunuzun sakin ve rahatlamış olduğu bir zamanı bekleyin. Patronunuz ne kadar mutluysa, avansınızı almanız o kadar daha muhtemel olacaktır.

Mümkünse, şirketinizin satışlarının yüksek olduğu zamanı bekleyin. Eğer şirketiniz ekstra kar sağlıyorsa patronunuz avans vermeye daha gönüllü olabilir. Kesinlikle zorunda olmadığınız sürece, şirketinizin işlerinin yavaşladığı ve satışların iyi olmadığı zamanlarda avans istemeyin.

Patronunuzdan avansı yalnızken isteyin. Avansı istemeden önce yalnız olabileceğiniz bir görüşme ayarlayın. Eğer diğer çalışanların, müşterilerin ya da yüksek yöneticilerin yanında avans isterseniz patronunuz baskı altında olduğundan mutsuz hissedebilir.

Avansın karşılığında daha fazla çalışmayı veya ekstra vardiya isteyin. Böylece, patronunuz para ihtiyacı konusunda ciddi olduğunuzu ve onun için çalışacağınızı anlayacaktır.

Neden avansa ihtiyacınız olduğunu patronunuza açıklayın. Eğer uzunca zamandır şirkette çalışıyorsanız ve güvenilir bir çalışansanız, avansınızı verme konusunda patronunuz sizin düşündüğünüzden daha gönüllü olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...