Jump to content

Patrondan Daha Fazla Para Nasıl İstenir?


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çalışma performansınıza dayanarak düzenli bir zam almanız gerekse bile bizim için bunu istemek hala çok zordur. Asla patronunuzun sizin iş becerilerinizi küçümsediği bir pozisyonda olmayın. Şimdi zam istemek için hazırsınız.

 

 

Ödevlerinizi yapın ve şirketinizde verilen zam türlerini kontrol edin. Ayrıca, sizinle aynı işi yapan diğerlerinin ne yaptığını kontrol edin. Sizin mesleğiniz için ortalama maaşın ne olduğunu görmek için Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı’nın internet sitesini kontrol edin.

Her zaman gerçekçi bir zam isteyin. Az miktarda bir artışla başlamak en iyisi olabilir çünkü işverenler genellikle az miktarda fiyat düşmek isterler. Yükselteceği miktarı patronunuza bırakmayın. Tazminatınız hakkındaki konuşmalar sırasında tazminatla ilgili olarak isteyebileceğiniz sosyal yardım gibi başka şeylerden bahsedin. Bu aynı zamanda gelecekte bir terfi isteyeceğinizden bahsetmek isteyebileceğiniz bir zamandır.

Bunu hak etme nedeninizi desteklemek için hazırlıklı olun. Somut becerilerinizin bir listesini yapın. Asla sadece daha fazla para istediğiniz için zam istediğinizi söylemeyin. Herkes daha fazla para ister. Bu işte size ihtiyaçları olduğunu ve sizin bu işi yapan en iyi kişi olduğunu bu yüzden de ödüllendirilmeniz gerektiğini açık açık anlatın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...