Jump to content

Evcil Robot Ringo


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

evcil-robot-ringo0a9de6ed000e0c89ec3c.jpg

 

Yeni teknoloji ürünü Evcil Robot Ringo

 

Bilim kurgu filmlerde sıklıkla rastladığımız robot evcil hayvanlar aslında hayatımızda çok yeni değil. Oyuncak robot köpeklerden kedilere kadar pek çok robot evcil hayvan son tüketiciyle buluştu. Kickstarter projesi olan Ringo da bunlardan biri olmaya hazırlanıyor. Ancak yeni evcil hayvanınız olmak isteyen robot, avuç içine sığabilecek kadar küçük bir böcek.

Arduino UNO işlemcisine sahip olan dijital evcil hayvan Ringo, küçük gövdesinde pek çok özelliği beraberinde getiriyor. 3 eksende akselerometre ve jiroskopa sahip olan Ringo, düz çizgileri ve ışığı takip edebiliyor. 10 farklı özelliğe sahip olan robot böcek, akselerometre sayesinde dokunulduğu yönü anlayarak saldırıya geçebiliyor ya da rahatsız edildiğinde aksi yönde kaçabiliyor. Jiroskop sayesinde sabit bir yönde durmayı başaran Ringo, kendi etrafında döndürülerek yönü değiştirilmeye çalışılsa da ilk noktadaki konumuna geri dönebiliyor.

6 RGB LED’e sahip olan Ringo aynı zamanda ses de çıkarabiliyor. Kişiselleştirilebilir olan cihazın kodlarının oldukça anlaşılır ve kolay olduğunun altı çiziliyor. Engelleri algılayıp yönünü değiştirebilen Ringo, dümdüz ilerleyebileceği gibi bir böcek gibi de hareket edebiliyor. Ayrıca uzaktan kumanda ile yön verilebilen robot böcek, şarj için USB girişine de sahip. Mayıs ayında kullanıcılara ulaştırılması beklenen Ringo’yu 89 dolar ödeyerek buradan satın alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...