Jump to content

Bolluk Bereket ve Mekanlarda Enerji Açmak


Önerilen Mesajlar

Mekanlarda bolluk ,bereket ve enerji temizliği ;

 

Yaşadığımız yerler, ister işyeri olsun ister evlerimiz arada sırada bir başka gözle bakmaya çalışalım.

Samimiyetine inandığımız bir dostumuz yada aile bireyinden yardım isteyebiliriz yada kendimiz bir dış göz gibi gözlem yapabiliriz.

 

Zaman zaman evde ki eşyaların yerlerini değiştirdiğimizde kendimizi daha iyi hissederiz ve hatta gelen herkes ‘evin,işyerinin şekli böyle daha güzel olmuş ‘ gibi iltifatlar eder.Aslında bir önce ki oturum da ilk yaptığımızda ve kullandığımız sırada iyi gelmiştir.Ancak orada olan her ne ise o değişmiştir,biz değişmişizdir yada değişmek istiyoruzdur.Bu değişiklik bazen bize yeni işler getirebilir,hayatımıza yeni insanları katabilir yada tam tersi hayatımızdan gitmesi gerekenler kolayca gidebilir.

Mekanlarla ilgili sembolleri anlatırken maddeler halinde gidelim ki dönüp bakmak ve incelemek isteyenler için kolaylık olsun. Bu yazının son serisinde bolluk bereket için ayrıca öneriler yapacağız.

Şimdi önceliğimiz kendi başımıza mekanlarımızı gözden geçirerek, hem temizlik yapmak hem de durdurduğumuz alanları harekete geçirebilmek.

Yaşadığımız alanların kendine ait bir enerjisi vardır.

Çok pozitif yada ne kadar negatif bir yer diye tanımladığımız alanlarda çoğu zaman, yerden yani yerküreden kaynaklanan bir enerji alanı vardır.Bunun yanına orada ki kişilerin enerjisi de eklenince sonuç + yada – olarak ortaya çıkar.

Mekanların kendilerine ait enerjileri sarkaç yöntemi ile ölçebilir ve mevcut duruma göre orada önlem alabilirsiniz.

Mekan temizliği ve bolluk, bereket ile ilgili çalışmaya bölümlerle devam edelim

Mutfak alanları ;

Olumlu; her bir gıdanın bakımlarının yapılarak ,kavanoz yada paketlerin içinde zaman zaman kontrol edilmelidir.Buzdolabında her an yenilebilecek tazelikte gıdaların bulunması,her yerin zaman zaman temizlenmesi olumludur.

Olumsuz: Akan musluklar,kırık dökük dolap kapakları, zamanı geçmiş yiyecekler, tozlanmış yada uzun süredir dokunmadığımız alanlar olumsuz enerjiler yaratır. Buzdolabının üzerine astığımız ve bakmayı bile unuttuğumuz karmakarışık magnetleri zaman zaman elemek bizim için iyi olabilir.

Banyolar

Banyoların kapıları kapalı tutulmalıdır.İçeride oluşan nemi emmesi için tuz lambasından faydalanabiliriz..Banyolarda deniz kabukları, kuru dallar ,kaktüs aynaları aksesuar olarak kullanabiliriz.Yağ şeklinde oda parfümleri, hoş kokular da banyomuzun enerjisi için iyidir.

Olumsuz; Bozuk musluklar, çalışmayan rezervuarlar, ateş enerjisini temsil eden kırmızı renkler, aile fotoğrafları doğru değildir.

Oturma Odaları ve salonlar ;

Olumlu; Saksı bitkileri, doğru noktalarda kullanılan aynalar, kristal taşlar, himalaya tuz lambaları, doğru figürler taşıyan heykellerin kullanımı olumludur.

Olumsuz; Karmaşık figürlü canlı yada cansız objeler, odanın içinde genel bir dağınıklık, sökülmüş yada yırtılmış eşyalar, boş resim çerçeveleri, kırık eşyalar, güney yönünde kullanılan deniz kabukları ve su çarkları.

Mekan girişleri / Holler

Mekanlarımızın girişi bizim insanları ilk karşıladığımız yerlerdir.Hem negatiften korunmalı hem de iyi enerjilere açık olmalıyız.

Olumlu; Yerimizin genişliğine göre dış kapıda yerde yada görünen bir yerde kullanılan mavi renkte objeler yada nazar boncukları birikmiş negatifi içeriye girmeden dengeler.Canlı vazo çiçekleri yada saksı bitkileri , kristaller ve himalaya tuz lambaları, küre şekilleri negatifi dengelemek için olumludur.Bekleme bölümümüz de kişiler uzun süre zaman geçiriyor ve bu bekleme sırasında sakinleşmelerini istiyorsak yumuşak renkleri, güzel çiçek ve sakinleştirici tarçın gibi kokuları tercih edebiliriz.Bu mekanlarda dişi diye tanımlanan mağara şeklinde içe doğru taşları kullanabiliriz.

Burada karşıladığımız konuğumuzun enerjisinin yüksek kalmasını ve dikkatinin yoğunlaşmasını istiyorsak.Kırmızı objeler, piramit şekiller ve dışa dönük kristal taşlar kullanabiliriz.Karşılıklı aynalar ile mekanın enerjisini yükseltebiliriz.

Evler için kendimiz ve konuklarımızın dış dünyadan yorgun ve enerjisi azalmış olarak geldiğini düşünüyorsak o zaman canlı renkli taşlar, cam objeler, himalaya tuz lambaları, küre şekiller ve canlı duvar renkleri uygulayabiliriz.

Olumsuz; Girişlere asılmış ve dışarıya doğru bakan aynalar, kasa yanında oturan figürlü heykeller, dışarıya doğru akan su şelaleleri, kuru dallar gibi objelerin kullanımı doğru değildir.

Yatak Odaları ;

Yatak odalarımızda en önemli konu yatağın yönüdür.Tüm gece boyunca yenilenmemize yardım edecek ve evde en çok zaman geçirdiğimiz yerdir.

Olumlu ; yatak başı güney yönünde olmalıdır.Odanın içinde banyo varsa kapısı kapalı olmalıdır.Perdeler koyu renk ve ışık sızdırmaz olmalıdır.Duvara asılacak objelerin sakinleştirici özellikte olmasına dikkat edilmelidir.Baş ucumuzda kullandığımız lambaları tuz lambalarından seçebiliriz.Küre figürü gibi yumuşak hatlı aydınlatma seçenekleri bizi rahatlatır.

Olumsuz; Piramit şekli,kristaller, elektronik eşyalar, kırmızı renklerden objeler, sivri figürlü tüm objeler, aynalar yetişkin odalarında melek figürleri.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...