Jump to content

Reklam Şirketi Nasıl Kurulur?


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kopya yazma, grafik tasarım ya da satış ve pazarlamada sağlam bir geçmişiniz varsa bir reklam şirketi kurabilirsiniz. Müşterilerinize reklam konseptlerini satarak piyasada rekabetçi olarak kalmalısınız. Reklam şirketleri küçük veya büyük olsun tüm işyerlerine yazılı medya, billboard, radio, televizyon ve internet reklamları ile hizmet verirler. En son pazarlama ve reklam trendlerini bilmek müşterilerinize en doğru hizmeti vermenizde size yardımcı olur.

 

 

Talimatlar

 

 

Bölgenizde iş yapmak için gerekli olan lisans başvurularını yapın. Bölgenizdeki ruhsat veren kuruma gidip işyeri başvurusunda bulunun. Ruhsat numaranızı kullanarak vergi dosyalarınızı doldurun. Şirketinizi bir reklam şirketi adı altında anonim şirketi olarak kaydettirin.

Müşterileriniz ile toplantı düzenlemek için ofis tutun. İşe eleman almak için ilanlar hazırlayın ve dizayn ekipmanı satın alın. Ana bir caddede ya da bir iş merkezinde bir dükkan seçin. Ofis mobilyalarını, malzemeleri ve masaüstü dizaynı, grafik dizaynı, randevu ve fatura yazılımı gibi programları satın alın.Ekipmanlarınızın çalınma ya da hasar görmesine karşı işyeri sigortası yaptırın. İşyeri sigortanız ayrıca herhangi bir mahkeme durumunda iş haklarınızın korunmasında size yardımcı olur.

Bölgenizdeki iş merkezlerinde reklam hizmetlerinizi tanıtın. Kartlar, broşürler ve post kartlarını direk olarak potansiyel müşterilere göndermek için tasarlayın. Özgeçmişinizi belirten bir website tasarlayın. Yerel iş adamları ile toplantılar yapmak için bağlantı kurun. Yerel iş adamları toplantılarına, hayır işleri organizasyonlarına ve fuarlara iş adamları ile tanışmak için katılın.

Metin yazarlığı ve grafik dizayn yeteneklerinizi göstermek için potansiyel müşterilerinize basit reklamlar yaratın. İş toplantılarındaki böyle basit adımlarla iş adamlarına kendi yetenekleriniz konusunda genel bir fikir verirsiniz. İş adamlarına zamanlarını ayırdıkları için teşekkür etmek adına onlara telefon veya email ile geri dönün.

 

 

 

İpucu ve Uyarılar

 

 

Çizim ve grafik tasarım konusunda yeterli yeteneğe sahip değilseniz ve zamanınız yok ise bu işleri dışarıdan daha ufak şirketlere yaptırın.

Reklam piyasası rekabetçi bir piyasadır bu yüzden işiniz ilk başta kârlı olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...