Jump to content

Tele Satışı Stratejileri


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Pek çok iş alanı için telefon satışı popüler bir stratejidir ve doğru yapıldığında yüksek düzeyde etkili olabilir. Bununla birlikte insanları rastgele aramaya başlamadan önce belirli bir strateji oluşturmanız gerekir. Böyle bir strateji, ilgisiz tüketicilerin odaklanmasını sağlayarak onları heyecanlı birer müşteriye dönüştürür.

 

 

Gelebilecek soruları düşünün ve aramadan önce yanıtlar geliştirin

Her ürün için sıkça sorulan sorular olacaktır. Çalıştığınız şirket bu tür soruları ve yanıtlarını hali hazırda kâğıda dökmüş ve internet sitesinin SSS – Sıkça Sorulan Sorular bölümüne koymuş olabilir. Bu sayfadan bir çıktı alın veya çoğu tüketicinin ürün hakkında sorabileceğini düşündüğünüz soruları bir kâğıda not alın. “Bu ürünün özellikleri nelerdir” gibi çok pratik sorularla birlikte “Bu ürün bana ne katkı sağlar” gibi soyut soruları da göz önüne alın. Daha sonra bunlara nasıl yanıt vereceğinizi dikkatlice düşünün.

 

 

Bir diyaloğa girin

Her müşteri farklıdır ve farklı ihtiyaçları vardır. Müşterilere ihtiyaçlarını detaylıca anlatabilecekleri şekilde sorular sorun. Örneğin yeni bir diyabet ölçüm cihazı satıyorsanız müşterinize “Kan şekerinizi hangi yolla ölçüyorsunuz” gibi bir soru sorun.

 

 

Hızınızı koruyun

Hiçbir zaman saldırgan bir tavır içine girmemekle birlikte müşterinizi hatta kalmasına ve ürünü satın almak konusunu değerlendirmesine çalışın. Müşteri itiraz ediyorsa ona itirazına hitap eden bilgiler sunun.

 

 

Sürekli gülümseyin

Kibar ve mutlu bir tavırla başlangıç yapmak, sahip olabileceğiniz en iyi satış araçlarından biridir. Her zaman “Lütfen” ve “Teşekkür ederim” deyin, net olun, ama müşteri üzerinde baskı kurmayın. Rolünüzü müşteriye ürün yolunda öncülük etmek olarak düşünün, müşteriyi ürüne doğru iteklemek değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...