Jump to content

Nikah Şekeri Nasıl Yapılır?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hayatımızın önemli günlerinden biri olan nikah günününe ait bir anı saklamak ve sevdiklerinize de hatıra olarak bırakmak isterseniz, yıllardır süregelmiş nikah şekeri geleneğini siz de devam ettirebilirsiniz. Nikah şekerinizi kendiniz evinizde de yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Temel malzemelerimiz:

 

  • Badem şekeri veya lavanta
  • Tül
  • Kurdela
  • Silikon ve Silikon Tabancası
  • Makas

Öncelikle nikah şekerinizin yalın halini nasıl yapacağınızı konuşalım. Eğer tülünüz büyük parçaysa eşit karelere bölün veya hazır kesilmiş renkli, desenli veya simli çeşitleri bulunan tüllerden de tercih edebilirsiniz. Hazır kesilmiş tüllerden alacaksanız oval şeklindeki tüllerden tercih etmelisiniz. Tülünüz masaya koyun. Orta kısmına şekerin büyüklüğüne göre 2- 5 adet arası şekeri koyun. (Dilerseniz şeker yerine lavanta da kullanabilirsiniz.) Ardından şekeri kapatacak şekilde tülü büzün ve kurdela ile bağlayın. Kurdelaya fiyonk şeklini verin ve uzun kalan uçlarını makas yardımıyla kesin. İsterseniz küçük magnetlerden alıp silikon yardımıyla nikah şekerine yapıştırabilirsiniz. Böylece dolap süsü olarak saklanabilir. Bu işlemden sonra nikah şekerinizi dilediğinizi gibi süsleyebilirsiniz. Dilerseniz keçe ile gelin - damat gibi figürler yapıp şekere silikon yardımıyla yapıştırabilirsiniz. Nikah şekerleri için satılan küçük biblo figürleri de nikah şekeriniz için kullanabilirsiniz.

Nikah şekerini evde yapmak oldukça basit ve ekonomiktir. İlk olarak yukarıdaki adımları izleyerek nikah şekerinizi yalın haline getirin. Ardından hayalinizdeki gibi süsleyin. Mutlu günlerde kullanın !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...