Jump to content

Yan Kaslar İçin Yoga Egzersizleri


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

yan-kaslar-icin-yoga-egzersizleri_646x340.jpg

 

 

Yan kaslardaki gerginlik kolunuzun hareket kapasitesini azaltır, göğsünüzü daraltır ve sırtınızın hizadan çıkmasına neden olur. Yan kasları çalıştıran yoga egzersizleri yapmak sadece bu kasları güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda diğer yoga pozları için de duruşunuzu düzeltir ve kaslarınızı gevşek tutarak rotator manşetlerin yırtılmasını ve sakatlanmasını engeller. Yeni bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışın.

 

 

Yukarı Bakan Köpek

Yukarı bakan köpek hareketi yan kaslarınızı güçlendirir ve duruşunuzu düzeltir. Yoga matının üstünde göbeğinizin üstüne yatın, ayaklarınızı birleştirin. Ellerinizi, dirsekleriniz tam arka tarafı gösterecek şekilde omuzlarınızın altına koyun. Bu hareket vücut direncinize karşı yan kaslarınızı germenizi gerektirir. Eğer yan kaslarınız güçlü değilse, üst vücudunuzu desteklemeniz zorlaşacak ve omuzlarınız kulaklarınıza doğru kalacaktır.

 

 

Çekirge Pozu

Yoga matının üstünde, kollarınız yanda ve avuç içleri yukarıya bakacak şekilde göbeğinizin üstüne yatın. Alnınızı matın üstüne koyun. Derin bir nefes alın, daha sonra verirken kollarınızı, bacaklarınızı ve başınızı kaldırın. Kollarınız ve bacaklarınız matın üzerinde kaldırabildiğiniz kadar yüksekte olsun. Yerle temas eden tek kısım göbeğiniz, alt kaburgalardan kalçalarınızın ön kısmına kadar olan bölge olmalı. Bu pozu yaparken bacak kaslarınızı değil de yan kasları ve kalça kaslarını kullanın.

 

 

Savaşçı 1

Savaşçı 1 pozu hem yan kasları hem de bacakları güçlendirir. Bacaklarınızı 120cm kadar açarak dik durun. Sol dizinizi 90 derecelik bir dik açı oluşturacak şekilde kırarak kalçanızı yere paralel pozisyona getirin. Sağ dizinizi kırmayın sol ayağınızı yaklaşık 45 derece sağ ayağınıza doğru döndürün. Sol ayağınızı 90 derece dışarı çevirin. Kollarınızı kafanızın üzerinde kaldırın ve yapabiliyorsanız ellerinizi birleştirin, bu şekilde en az 30 saniye bekleyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...