Jump to content

Güçlendirici Yoga Nasıl Yapılır?


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

guclendirici-yoga-nasil-yapilir_646x340.jpg

 

 

Güçlendirici yoga programı özellikle yağsız kas kütlesi oluşumu ve güç artışını hedefleyen duruşlar ve nefes alma teknikleri içerir. Güçlendirici bir yoga çalışmasına başlamadan önce doktorunuza danışın.

 

 

Güneşi Selamlama

Yogadaki güneşi selamlamaların kas gücü artışındaki etkileri araştırıldı. Araştırmacılar güneşi selamlamaların düzenli yapıldığı takdirde kas gücünü artırdığını buldular.

 

 

Savaşçı Pozu

Uygun isimlendirilmiş savaşçı pozu müthiş bir duruş ve ruhu somutlaştırmanızı gerektirir. Yoga Journal’a göre, savaşçı 1, 2 ve 3 pozları omuz, kol, sırt, karın, kalça, baldır ve bilek bölgelerini güçlendiriyor.

 

 

Kapalabhati Nefesi

Kapalbhati ya da parlayan kafatası nefesi, hem arındırıcı bir tekniktir hem de nefes alma tekniğidir. Bayat havayı ciğerlerden atarak ciğer kapasitesini artırmak, karın bölgesini düzeltmek ve diyaframı güçlendirmek için kullanılır. Güçlendirici yoganın başında ya da sonunda kapalabhati yapabilirsiniz fakat yüksek tansiyonunuz varsa, adet görüyorsanız ya da hamileyseniz bunu yapmayın. Bağdaş kurarak oturun, ellerinizi karın bölgenizin alt kısmına koyun. Zorlayarak burnunuzdan nefes verirken karnınızı hızlıca içine çekin. Karnınızı bırakın ve normal bir şekilde nefes alın. Bunu arka arkaya 25-30 kere tekrar edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...