Jump to content

Enerji Çalışmaları


devrikcumle

Önerilen Mesajlar

(enerji çalışmalarına dair ilginç bir yazı,olayı her iki boyutuyla ele alan bir değerlendirme,tecrübelerine kulak vermekte yarar var)

 

 

 

 

 

Herkese Merhaba,

 

 

“Aklıma takılanlar var” da sizlerle bazı deneyimlerimi, nedenini anlayamadığım olayları ya da kimi konularla ilgili duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

 

 

İlk yazım bir deneyimim üzerine olacak. Ben yaşadım, siz yaşamayın diye anlatacağım.

 

 

Konumuz enerji çalışmalarıyla ilgili.

 

 

Ben hayatımın büyük bölümünde analitik-mantık yapılı biri olduğumdan reiki, holistik şifa, nlp v.b. konulara hep mesafeli durdum. Ama bundan 2 yıl önce dünyayı nicedir sallayan ve Türkiye'de de yoğunlaşan bu enerji çalışmaları furyasının ne olduğuna bir de ben bakayım dedim ve ufak ufak girdim. Fakat 2 yılın sonunda şunu söylüyorum ki, keşke girmeseydim, keşke hep mantık ağırlıklı halimle kalsaydım. Çünkü bu konular çooookkkk dikkat edilmesi gereken, çoookkk ince detayları olan ve fazlasıyla ard niyetli “ustaların” olduğu bir hikayeye aitmiş. Sizler de enerji, reiki, holistik şifa, tekrar bağlantı... bir sürü çeşitten hiç yoktan birine ilgi duyuyorsanız bu yazıyı çookk dikkatli okuyun derim.

 

 

Önce kuantum çalışması için seanslara gittim. Kime? Nilda Ferhan Efeçınar'a. Bireysel toplam 3 seans olacağını söyledi ve neler yapılacağını anlattı. Bir nevi hayatınızı yeniden programlıyorsunuz. Birinci seansta bütün bir hayatınızın programını yazıyorsunuz, ikinci seansta önümüzdeki bir yılınızın, üçüncü seansta önümüzdeki üç-beş yılınızın. İki seans gittim. İki tane nur topu gibi bilinçaltı cd'm oldu. Dediği gibi dinledim. Ama gördüm ki, benim karşımda kendisini psikolog ya da psikiyatrist sanan, yapacağı seyahatleri karşısındaki insandan çok daha fazla düşünen, sadece birkaç sayfa yazı ve bir cdye tomarla para alan bir insan var. Ben de üçüncü seansa gitmeyip zararın neresinden dönsem kardır dedim. Peki ikinci seansın “önümüzdeki bir yıl” çalışması ne oldu, işe yaradı mı bari? derseniz. Size cevabım çok net: Yakınından bile geçmeyen bir yıl geçirdim.

 

 

Olabilir dedim. Her yerde vardır böyle insanlar. Birinden ötürü hepsini fişlememek lazım diye düşündüm ve bir süre sonra başka birine gittim. Bu sefer doğru kapıdayım diye düşünmek isteyerek. Çünkü bu sefer ki tıp eğitimi almış, gayet mantıklı konuşan, benim de sağlık sektörü içerisinde daha önceki yıllarda duyduğum bir isimdi. Metin Hara. Düştüm yollara. Gittim seminerine. Ama ben sadece o güne kadar okuduğum kitaplardan, yazılardan ortaya bir karışık derlemenin artistik sunumunu gördüm. Kayıt yaptırmadan önce seminer programı istemiştim ve üçüncü gün öğrendim ki o programın bir önemi yokmuşmuş. Oysa ben o program içeriğine dayanarak kayıt yaptırmıştım. Öğrenmek istediğim konular içinde vardı ama seminerde “Metin Bey'in rahatsızlığından” ötürü yok oldu. Programa takılmamak gerekiyormuşmuş. Sadece ben değil konuştuğum diğer kişiler de ne anlattıklarına inanmıştı, ne de zorla takındığı sakin, anlayışlı insan maskesine. Eleştirilmekten hoşlanmayan beyefendi, bu şekilde kulis yapılmasından da hoşlanmadı ve beni en kısa zamanda oradan göndermekte buldu çareyi. E malum orası onun şov alanı ve ben onun şovunu bozuyordum.

 

 

Evet, Metin Bey'le deneyimim sonucunda enerjinin kullanılabilir, yönetilebilir bir şey olduğunu anladım. Metin Bey'in psişik ve enerjisel yetenekleri var. Ona gittiğinizde şunu bilin ki, sizin söylediğinizden çok daha fazlasını anlıyor. O nedenle aklınızdan ve içinizden geçenlere dikkat edin. Ama şunu da bilin ki, o da bu dünyanın bir parçası ve yapabileceklerinin belki de 1/10 unu kullanıyor, o da, siz onun muhteşem sahnesine çomak sokmaya kalkışmazsanız, ona tamamen güvenip de kendinizi teslim ederseniz. Olur da bir ara yardım, destek isterseniz “yüce,bilge insan” konuşmasından nasipleniyorsunuz. Ama ele verir salkımı kendi yutar talkımı misali bir durum da var benden söylemesi.

 

 

Metin Bey'den de bir yere varamayınca ne varsa tıpta var dedim ve rahatsızlıklarımla ilgili bir check-up yaptırdım. Ama tıp da bir yere varamadı. Tahliller, görüntülemeler, ilaçlar, kontroller... sonuçsuz kaldı, ben de ağrılarımla kaldım.

 

 

Bir arkadaşım kendisinin ve aile bireylerinin de gittiği, Feriköy'de ücretsiz çalışan bir doktor olduğunu söylediler. Vakti zamanında İngiltere'de uzun yıllar çalışmış. Şimdi burada ücretsiz olarak enerji ile hastalara yardım ediyormuş. Özellikle de kanserli, felçli, ms'li çok hastası varmış. Kendisinin şikayetleri geçmiş diye bana da önerdi. Ben de boşa giden paralardan sonra bir de bunu deneyeyim bakayım dedim. Hem yılların doktoru, hem enerji çalışması yapıyor, hem de ücretsiz. Ne ala diyerek gittim. İki fotoğraf ve bir örtüyle gidiyorsunuz. Fotoğrafları alıyorlar. İçeride yaşlı,kısa boylu, tek gözü garip bir adam, bir sedye, bir Hint müziği, her yerde aynı kişinin fotoğrafları, onun önünde yana mumlar,tütsüler...

 

 

Ama 4 seferin sonunda anladım ki orada başka bir hikaye dönüyor. Onlarca kitapları var, bir nevi tarikat üzerine. O fotoğrafların, o müziğin anlamları, nedenleri var. Sonra internete baktığımda beterin de beteri bir şeye bağlı olduğunu gördüğümde imkansız dedim. Fakat zaman içinde anladım ki öyleymiş. Beterin de beteriymiş.

 

 

Orada da şunu fark ettim ki, ses dalgaları enerji çalışmasını fazlasıyla destekliyormuş. Fotoğrafla ya da sesinizin kaydıyla ya da tam adınız ile size uzaktan enerji çalışmaları yapılıyormuş.

 

 

Uzun süre kimseye bulaşmadan sadece kitaplarla çalıştım. Sonra çok güvendiğim biri bana enerji çalışmalarıyla ilgili kendisinin de ders aldığı birini önerdi: Abdullah Mustafa Aydoğdu'ya referans verdi. Araştırdım. Kendisinin adına bir medyumun sitesinde rastladım. Birkaç yazı gördüm. Ama bana referansı veren insanın sağlamlığına çok güveniyordum ve gittim seminerine. İşte orada çok net anladım ki kendisi din, iman, Kur'an, sufilik maskesi altında para kazanmak, inisiasyon yapıp gözüne kestirdiklerinin enerjisini kullanmak (enerji vampirliği yapmak), istediğinden istediğini almak için Allah ilmini, Esma'ları kullanmak gibi pek çok gizli kapaklı dolap döndürüyormuş. Biri bir şey söylemeye kalktığında da “Ben sufiyim böyle şeyler yapmam mümkün değil. Siz fazla hassas davranıyorsunuz” diyerek karşılık veriyormuş.

 

 

Evet, birşeyler biliyor ama en iyi yüze gülüp arkadan iş çevirmeyi, Esma'lar-burçlar-enerji konusunda gözüne kestirdiği biri varsa ona istediğini yaptırmak için, o kişinin hayatının, beyninin ayarlarıyla oynamak için elinden geleni yapmasını biliyor.

 

 

Onun vesilesiyle Esma'larla çalışma yapmayı öğrendim ama onun gibi bir musibetle hiç tanışmamayı tercih ederdim.

 

 

Biliyorum bütün bu yazanlar Harry Potter senaryosu gibi. Aslında çok daha fazlası var, bu sadece özeti.

 

 

Birileri bir şekilde “hoca” olmuşsa;

 

 • İçinizden geçirdiklerinize,
 • Bir kadınsanız (hele hele yalnız bir kadınsanız) kesinlikle bir erkeği kendinize hoca seçmemeye, bir erkekten enerji almamaya, evli+çocuklu+düzgün hayatı olan bir kadını seçmeye,
 • O kişinin o güne kadar ki enerji ağacının ne olduğunu öğrenmeye,
 • Hiçbiriyle özelinizi paylaşmamaya,
 • Hiç kimseye burcunuzla, horoskopunuzla ilgili bilgi vermemeye,
 • Mümkün olduğunca az kişiye bulaşmaya,
 • Sizin önemsemediğiniz her detayın bir anlamı olduğu için orada olduğuna,
 • Yapabildiklerini kötüye kullananların size en iyi görünenlerden çıktığına (çok enteresan ama öyle),
 • İsterlerse sizinle 7/24 bağlantıda kalabildiklerini aklınızda tutmaya,
 • Enerji konularının anlatılan kısmının işin iyi niyetle yapılıyorsa söz konusu olan kısmı olduğuna, oysa kara kısmında enerji vampirliğinden, enerjisel tecavüze pek çok pis, bilinmez, kanıtlanamaz durum söz konusu olduğunu aklınızda tutmaya,
 • Enerjinin özünün Allah'ta olduğunu, bütün enerji çalışmalarının farklı başlıklarda aynı döngünün parçası olduğunu ve Allah'ın yarattığı bir insan olduğunuzu canı gönülden hissetmenizin bütün enerji çalışmalarını yapabilmenizin öz kaynağı olduğunu, bu nedenle de inisiasyon almamaya

   
   
  kesinlikle dikkat edin.

 

 

Yukarıda saydığım dört kişiden ilk ikisi sizin tercihiniz ama kendinize bir iyilik yapın ve son ikisinden ne olursa olsun uzak durun.

 

 

Mutluluklar...

 

 

 

Yazar-Aklımatakılanlarvarr

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Müthiş bir yazı paylastın devrik ..yazılanlara sonuna kadar katılıyorum..bahsi gecen kuantumcular hakkındakı söylendiklerinede..tşk.ler..
insanların oldukça fazla sömürüldükleri br alan,esmalarda bu sömürüya alet edilebiliyor,allahın isimlerinden ne zarar gelecek canım dememekte yarar var,enerji güzelikleri yanında yüksek risk taşıyan bir alan,tecrübeleri ve değerlendirmeleri ilgimi çekti paylaşmak istedim. ben tşkkr ederim buse
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

devrikcümle gerçekten o kadar güzel yazmış ve anlatmışsınki çok güzel bir paylaşım olmuş cidden ama benimde bu yazıyı okuduktan sonra seninle ilgili bir tespitim oldu o da şudurki her musibetin sonunda zorluklada olsa bazı bilgiler elde etmişsin seni tebrik ederim çok dikkat bir insansın bence

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
devrikcümle gerçekten o kadar güzel yazmış ve anlatmışsınki çok güzel bir paylaşım olmuş cidden ama benimde bu yazıyı okuduktan sonra seninle ilgili bir tespitim oldu o da şudurki her musibetin sonunda zorluklada olsa bazı bilgiler elde etmişsin seni tebrik ederim çok dikkat bir insansın bence

 

mrb tecrübeler bana ait değil :) aklımatakılanlar var isimli bloğun sahibi bir hatun kişi, enerji çalışmaları ile ilgili araştırma yaparken tesadüf eseri okudum,ilginç tecrübeler,paylaşmak istedim :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sitede gezinirken yazını gördüm :(((bu konuya''da el atmış okuyum bi bakıyım ne diyo dedim ki)) :hıh:bize başkasının tecrübesini aktarmışsın :Dgıcııık ettin:polling:hanı sen yaşasaydın bu olayları, elimizde bir koz olurdu başına kakardık :devil:neyse her irkeğin başına gelir diyorum yaff :wallbash:

 

Hişt devrik habarın olsun,Bunların alayı dolandırıcı yaniii...:mad:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Sitede gezinirken yazını gördüm :(((bu konuya''da el atmış okuyum bi bakıyım ne diyo dedim ki)) :hıh:bize başkasının tecrübesini aktarmışsın :Dgıcııık ettin:polling:hanı sen yaşasaydın bu olayları, elimizde bir koz olurdu başına kakardık :devil:neyse her irkeğin başına gelir diyorum yaff :wallbash:

 

Hişt devrik habarın olsun,Bunların alayı dolandırıcı yaniii...:mad:

 

senin tecrübelerinide öğrenelim şanaaa,ben tek yapıyoyorum bu çalışmaları. piyasanın dolandırıcı dolu ol oldugu konusunda yorum çok.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
senin tecrübelerinide öğrenelim şanaaa,ben tek yapıyoyorum bu çalışmaları. piyasanın dolandırıcı dolu ol oldugu konusunda yorum çok.

 

 

Çııks :) tecrübelerimi ben kendime saklıyorum cicim:D

 

Herkes kendi deneyimleyecek vallahi :rofl:hususi kazıklanma hakkını kullanacak nihayetinde dimi :confused:hür iradeye müdahele olmaz şekerim...:hıh:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Çııks :) tecrübelerimi ben kendime saklıyorum cicim:D

 

Herkes kendi deneyimleyecek vallahi :rofl:hususi kazıklanma hakkını kullanacak nihayetinde dimi :confused:hür iradeye müdahele olmaz şekerim...:hıh:

 

 

cümlelerinden bu konuda ilginç tecrübelere sahip olduğun sonucunumu çıkarmalıyım, g.m.alev konusunda birikimin nasıl peki

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Yeni Oluştur...