Jump to content

Avukat Olmanın Avantajları


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Avukatlık bir kamu hizmeti olmasının yanı sıra serbest meslekler içerisinde yer aldığı için iş imkanı açısından daha avantajlıdır. Her şeyden önce kendinizi geliştirme fırsatına sahip olursunuz ve hiçbir zaman bir sınırınız olmayacaktır.

 

 

Avukat olduğunuz takdirde hukuki bir korumaya sahip olacaksınız. Mahkeme kararı olmadan eviniz, arabanız, iş yeriniz aranamaz. Hakkınızda mesleki suç duyurusu olması halinde Adalet Bakanlığı izni gerekecektir. Tüm bunlarla birlikte avukat olmak prestijli bir meslektir. Gerek adliyelerde gerekse sosyal yaşantnıızda saygınlığınız olacaktır. Çünkü hukuk hayatın her alanında var olan bir olgudur ve avukat olduğunuz takdirde bilgisine ihtiyaç duyulan biri olmuş olacaksınız.

Avukatlık durağan bir meslek değildir. Her dava için ek bir araştırma yapacaksınız ve bu araştırma sizi yükseltecektir. Yanlış savunma yapmamak için çalışacaksınızdır. Avukatlıkta atama gibi bir sorun olmadığı için hemen iş hayatına atılabilirsiniz. Kendinize uygun bir ya da birkaç branşı seçip o alanda rahatlıkla gelişebilirsiniz. Ayrıca kendi ofisinizi açacak imkanınız da bulunmaktadır. Kendi işinizin patronu olursunuz böylelikle. Tüm bunlarla birlikte çalışma saati diğer mesleklere oranla daha esnektir. Çalışma saatinizi belirleme özgürlüğü size kalmıştır.

En çok kazanan meslek grupları içerisinde avukatlar yer almaktadır. Çünkü aldığınız davanın niteliğine göre avukatlık ücreti değişmektedir. Avukatlık Ücret Tarifesi ile her işlem için asgari fiyat düzenlenmiştir. Bazen bir dava size 1 yıl yetecek kadar para kazandırabilir. Bu sebeple maddi açıdan da çok avantajlıdır.

Avukat olmanın vicdani yönü de çok önemlidir. Öncelikle haksızlığa uğradığını düşündüğünüz müvekkiliniz için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Bu yüzden avukat olmak idealist olmaktır. İnandığınız şey uğruna bir bakıma savaşırsınız. Ve memur statüsünde olmadığınız için çekinmeniz gereken bir kurum, kuruluş ya da kişiler olmayacaktır. Bu sebeple özgür bir şekilde davranır kendinizi gelişime açık tutarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...