Jump to content

Güneş Gözlüğü Seçiminde Püf Noktalar


Melâl

Önerilen Mesajlar

Gözleri zararlı ışınlardan korumanın en etkili yolu güneş gözlüğü kullanmak. Fakat güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken noktalar var.

 

 

Yaz ve kış aylarında gözlerimizi güneşten gelen UV ışınlarından korumanın en uygun ve etkili yolu güneş gözlüğü kullanmak. Bu anlamda güneş gözlüğü aksesuar olmaktan çok, göz sağlığı için lüzumlu bir koruyucu araç ve sağlık malzemesi kabul edilmelidir. Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizin için sıraladık.

 

Yüze tam oturması şart

 

Güneş gözlüğü seçiminde tabi ki estetik duruş yanında yüz şekline göre yapılması önemlidir. Seçiminde yüze iyi oturması, yüz anatomisine uygunluğu belki de en hassas faktörler arasındadır. Özellikle kulaklara, buruna baskı yapmayan,ve mümkün olduğunca daha fazla alanı örten güneş gözlükleri seçilmelidir. Üstten, yanlardan, alt alanlardan yansıyan ışınların geçişini engelleyen büyüklükte gözlükler tercih edilmemelidir.

 

 

Kalite belgesine dikkat

 

Gözlüklerin belirli bir standardı ve kalite belgesi olması gerekir. Gözlük camının yüzde 99 ve üzerinde ultraviyole koruması olduğuna veya 400 mm altındaki ışınların filtre ettiğine dair bilginin varlığı sorgulanmalıdır.

Doğru ürünü nasıl anlarsınız

 

Pahalı gözlük her zaman iyi ve doğru gözlük demek değildir. Ayrıca güneş gözlüklerinin lensleri de optik olarak kaliteli ve çiziksiz olmalıdır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...