Jump to content

Saç Naklinde 'Organik' Yöntem: Kök Hücre...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Saç naklinde 'organik' yöntem: Kök hücre

 

Sağlıklı yaşamanın temeli olarak gösterilen ‘organik’ olgusu saç dökülmelerine karşı da kullanılmaya başlandı. Yeni yöntemde kişilerin bölgesel yağlanmalarının yoğun olduğu alanlardan alınan kök hücrelerle yeni saç oluşumu sağlanıyor.

 

Sağlıklı, dolgun ve canlı saçlar herkesin sahip olmayı arzuladığı bir durumdur. Özellikle mevsim geçişlerindeki saç dökülmesi ve beraberinde deri yüzeyinde açık alanların oluşması, estetik dışı görüntüsüyle bu durumu tersine çeviriyor.Belirli oranlarda saç dökülmesinin son derece normal olduğunu söyleyen Estetik International Doktoru Mustafa Kemal Ataönder, sağlık açısındanilk etapta dökülme nedenlerinin araştırılması gerektiğinin altını çiziyor. Dökülme evrelerinin genellikle bağışıklık sisteminin zayıfladığı mevsim geçişlerine denk geldiğini ifade eden Dr. Ataönder;stres, genetik veya biyolojik olmak üzere farklı nedenlerle yaşanan dökülmelerde saç ekim tedavisinin en kesin sonuç veren yöntem olduğunu kaydetti.

 

Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “Herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde, saçlarının avuç avuç döküldüğünü söyleyen hastalarımız oluyor. Bu hastalarımıza Organik Saç Ekimi Enjeksiyonu yaparak, dökülmesinin durmasına ve yeni saçların çıkmasına yardımcı oluyoruz. Yeni çıkan ve mevcut saçlar da bu enjeksiyon sayesinde son derece parlak, gür ve sağlıklı oluyorlar. Tabii kellik probleminde de en etkili ve sıkıntısız yöntem” dedi.

 

KÖK HÜCREDEN SAÇ NASIL ELDE EDİLİYOR?

Estetik International laboratuvarlarının 2 senelik bir çalışma ürünü olan Organik Saç Ekimi Enjeksiyonu işlemini hastanın bedeninden alınan yağlardan oluşturulan kök hücre ile gerçekleştirdiklerini açıklayan Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “Organik Saç Ekimi Enjeksiyonu yönteminde öncelikle hastamızın bedeninden bir miktar yağ alıyoruz. Bu yağ kök hücreden zengin hale getiriliyor ve sonrasında hastanın saçlı bölgesine enjekte ediyoruz. Kök hücre muazzam bir yapı ve bunu elde edilebilecek en makul alan hastanın bölgesel yağlanma yaşadığı yer oluyor. Saç dökülmesi sorunu yaşayan hastamızınkendi kök hücresini, beslenemeyen, besinsiz kalmış ve saç dökülmesiyle sonuçlanan alana enjekte ettiğimizde, saçlarda canlanma ve yeniden yapılanma anlamında tutarlı bir seyir izliyoruz“ ifadelerinde bulundu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...