Jump to content

Mucize Bir Teknik: Ameliyatsız Burun Estetiği


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

[h=3]Ameliyatsız burun estetiği nedir? Ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır, kimlere uygulanmaz? İşte, tüm detaylar…[/h] Yüzün tam ortasına konumlandırılmış bir uzuvdur burnumuz. Belki de bu yüzden oldukça dikkat çekiyor ve kişinin yüzüne sanıldığından daha fazla bir anlam ve ifade yüklüyor. Burun, yüzümüzün en dikkat çekici organlarından biri olmasından ötürü yüz estetiğimizi de tamamlayıcı faktörlerden… Günümüzde de birçok kişi her gün ayna karşısında burnunun görüntüsünden rahatsız olup bunu bir takıntı haline getirebilir. Bu kişilerin birçoğu da burun estetiği operasyonu olmaktan korkan, maddi olarak bunu karşılamaya gücü yetmeyen ya da önceden rinoplasti operasyonu olmuş ve bir daha olmak istemeyen kişilerdir. Böyle durumlarda bu hastalarımızın kurtuluşu ameliyatsız burun estetiği olmaktadır.

[h=4]Ameliyatsız burun estetiği ne kadar sürer?[/h] Son derece konforlu bir şekilde ve oldukça kısa bir sürede gerçekleştirilen ameliyatsız burun estetiği dolgu malzemesi veya botoks malzemesi ile yapılır. Bu malzemeler yardımı ile burun kemiğine ve kıkırdağına dokunulmadan burna şekil vermek mümkündür. Düşük burun uçlu bir hastanın burun ucuna uygulanan dolgu malzemesi burun ucunu kalkık gösterir. Bu işlem yaklaşık 5 dakika sürer. Yalnız bu maddenin ömür boyu kalıcı olmadığını ve ömrünün 1 yıl olduğunu da unutmamak gerekir.

[h=4]Ameliyatsız burun estetiği kimlere yapılamaz?[/h] Bir başka önemli konu ise dolgu ve botoks uygulamalarının her tipteki burun yapısı için uygun olmayışıdır. Oldukça kemerli veya oldukça geniş bir burun yapısı olan hastaların çözümü maalesef dolgu ile yapılan burun estetiği olamaz. Bunun için doğru muayene ve rinoplasti gerekir.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Dr. Güncel Öztürk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...