Jump to content

Almanya Vizesi


Melâl

Önerilen Mesajlar

almanya_vizesi.jpg

 

Almanya Vize

Almanya’da Schengen Vize sistemine dahil olan ve randevu sistemiyle çalışan ülkeler arasındadır. Bu yüzden gerekli evrakları başvurudan ve hatta randevudan önce hazırlamış olmanız gerekmektedir.

Almanya’da çalışma amacı olmayan Diplomatik, Hizmet (gri) ve Hususi pasaport sahipleri 90 günü geçmemek şartıyla her bir yarı yıl için Almanya’ya vizesiz giriş yapabilirler.Almanya’ya turist olarak gitmek için Almanca bilmeniz şart değildir. Ancak çalışma vizeleri için Konsolosluğa başvuruda bulunacaksanız, Almanca bilmenizin avantajı olacaktır. Aile birleşimi vizesi için de Almanca bilinmesi gerekmektedir. Eşiniz Almanya’da ikamet ediyorsa, sizin için Almanya’dan hazırladığı evraklar ile birlikte sizin Almanca bilmeniz şartı aranacaktır. ALMANYA DA VİZE UZATMA İŞLEMİ Almanya ziyaretinizi uzatmak istiyorsanız ve bunu da oradayken yapmak istiyorsanız, ilk başvurunuzda hazırladığınız evrakların hemen hemen tamamını hazırlamanız ayrıca sağlık raporu hazırlamanız ve yabancılar şubesine müracat etmeniz gerekmektedir.

Vizenizin süresi dolarsa eğer, bilgisayar sisteminden tüm emniyet birimleri uyarılacak ve kaçak konumuna düşeceksiniz. Almanya Vizesi nin bitim tarihinden itibaren 24 saat içerisinde mazeret bildirebilir ve bir gün sonra ülkeyi terkedebilirsiniz. Ya da vize uzatmak için başvuruyu son gün yaparsanız kaçak durumuna düşmezsiniz ve evraklarınızı tamamlamak için 3-5 günlük geçici uzatma süresi almış olursunuz.

 

Almanya Vizesi İçin Başvuru işlemleri ( AuPair kolay gidiş vize )

Son 6 ay içerisinde çekilmiş, belirli ebatlarda, arkası beyaz fonlu 2 adet Biometrik fotoğraf,

Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu,

Konsolosluğun dikkatine yazılmış gidilecek tarih ve diğer detayları belirten imzalı dilekçe

(antetli kağıda yazılmış),

Vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,

30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası,

Uçak ve otel rezervasyonları (ya da davetiye),

Banka hesap cüzdanı, kredi kart fotokopileri, varsa tapulu gayrimenkuller,

Çalışanlar için şirketin son tarhili vergi levhası, son üç aylık faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri gerekmektedir.

 

almanya_vizesi_uzatmak.jpg

Almanya Vizesi İşlemleri

 

Emekliler için: emeklilik belgesi ve maddi durum belgeleri gerekmektedir.

Öğrenciler için: Almanya Öğrenci Vizesi için öğrenci belgesi, anne baba veya sponsor kişinin maddi durum belgeleri gerekmektedir.

Ev hanımları için: maddi durum belgeleri ve eşleri çalışıyorsa şirket belgeleri gerekmektedir.

ALMANYA’DA DİL KURSU İÇİN VİZE BAŞVURULARI

Yoğunlaştırılmış ve 90 günden fazla sürecek olan Almanya’daki dil kursları için alınması gereken vize için istenen belgeler: tam doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu, 3 adet beyaz fonlu fotoğraf, kurs süresini kapsayan taahhütname, maddi durum belgeleri, haftalık en az 18 saat dersi olduğunu kanıtlayan kurs kayıt belgesi, son alınan okul diplomasının Almanca tercümesi, anne ve babanın ikamet belgesinin Almanca tercümesi, Almanca dil kursuna neden ihtiyaç duyduğunu kanıtlayan çalışma durumu gerekmektedir.

ALMANYA AU-PAİR VİZESİ

Au-Pair vizesi için başvuranların 18 – 24 yaş arasında olmaları gerekmektedir. Başvurular, Yabancılar Dairesine iletilir ve onaydan önce burada araştırılır. Au-Pair vizesi için gereken belgeler: Almanca olarak doldurulmuş ve imzalanmış iki dilekçe formu , 3 vesikalık beyaz fonlu fotoğraf, Au-Pair ev sahibi ebeveynleri tarafından imzalanmış Au-Pair sözleşmesi (aylık asgari harçlığı 205 Euro olmalı), Almanca dil bilgisinin olması, Türkiye’deki eğitim ve mesleki bilgileri gösteren belgeler, en az 12 ay süresi olan pasaport gerekmektedir.

VİZE BAŞVURUNUZUN REDDEDİLMESİ HALİNDE

Vize başvurunuz reddedilmiş ise, size neden reddedildiğini açıklayan bir yazı gelecektir. Bu nedenlere göre eğer başvuru evraklarınızda bir eksiklik varsa, bunları tamamlayıp çok beklemeden tekrar başvurabilirsiniz. Tekrar yapacağınız başvuruları, bir defadan fazla yapabilirsiniz.

ALMANYA’NIN TÜRKİYE’DEKİ TEMSİLCİLİKLERİ

Aşağıdaki temsilcilikler ile Almanya Vize Hizmetleri niz ve Almanya Aile Birleşim Vizesi için bağlantıya geçebilirsiniz. Almanya Büyükelçiliği Adres: Atatürk Bulvarı 114, 06540 Kavaklıdere Ankara Türkiye

Tel: +90 (312) 455 5100 İstanbul Başkonsolosluğu Adres: İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu İstanbul Türkiye

Tel: +90 (212) 334 6100

e-posta: [email protected]

Vize hariç acil durumlar için 24 saat telefon numarası (ve sürekli bulunan görevli vardır): +90 (212) 334 6100

Vize müracatları için tel: +90 (212) 340 4900 İzmir Başkonsolosluğu Adres: Havuzbaşı Kaplıca Alanı 1, Korutürk Mahallesi 35330 Balçova İzmir Türkiye

Tel: +90 (232) 488 8888 Antalya Konsolosluğu Adres: Yeşilbahçe Mahallesi, (yeni narenciye yolu), 1447 Sokak, B.Gürkanlar Apt. Kat:5 No:14 07050 Antalya Türkiye

Tel: +90 (242) 314 1101 Bursa Fahri Konsolosluğu Adres: Cemal Nadir Cad. 6/3 16371 Bursa Türkiye

Tel: +90 (224) 221 0021 Edirne Fahri Konsolosluğu Adres: Balıkpazarı Caddesi Of Sitesi C Blok D:2, 22020 Kaleiçi Edirne Türkiye

Tel: +90 (284) 213 5563

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...