Jump to content

Japonya Vizesi


Melâl

Önerilen Mesajlar

japonya_vizesi.gif

 

Japonya Yurtdışı Vize

Japonya, Türkiye Cumhuriyeti Vatantaşları’ndan, turistik amaçlı geziler için vize istememektedir. Diplomatik, Hususi, Hizmet ve hatta Umuma Mahsus pasaport sahipleri bile Japonya’ya 3 aya kadar olan süreler için vizesiz giriş yapabilirler. Japonya’da kar getiren bir iş yapılmaması koşulu ile ülkeye giriş vizesiz olmaktadır.

Ancak her ihtimale karşı, havaalanına ulaştığınızda, görevlilerle yapacağınız görüşmeler sırasında, davetiye (isme yazılmış), otel ve uçak rezervasyonları, sağlık sigortası ve şahsi bilgilerinizden oluşan belgeleri japonya vizesi alırken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Japonya Çalışma Vizesi

japonya.jpg

JAPONYA’nın TÜRKİYE’deki TEMSİLCİLİKLERİ

 

Japonya için çalışma vizesi almak, bir şirketin sahibi veya ortağı olmak ya da Japonya’ya bir görev için atanmak yoluyla olabilir. Ayrıca bir Japon şirketi tarafından istihdam edilmek de çalışma vizesi ve Japon Vizesi almaya hak sağlar. Japonya’ya atanan kişinin uygunluk belgesi alması gerekmekte, bunun için de bu firmada en az 1 yıldır çalışıyor olması gerekmekte, yeterli iş tecrübe ve bilgisine sahip olması gerekmekte, benzer işteki bir Japon çalışanından daha az maaş alıyor olması gerekmektedir. Japonya’da çalışma iznine sahip olunabilen meslekler:

öğretim üyeliği, sanatçılık, gazetecilik, dini görevli, yatırımcı, hukuki görevli, mali görevli, tıbbi görevli, araştırmacı, öğretmen, mühendis, beşeri ve uluslararası görevler, şirket içi atamalar, vasıflı işçi, stajyer vb.dir. Japonya Vize İşlemleri

 

 

 

Aşağıdaki temsilcilikler aracılığıyla kolay vize başvurusundada bulunabilirsiniz.

Pasaportunuzun süresi vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır ve pasaportunuzda en az 1 sayfa boş vize sayfası bulunmalıdır. Herhangi bir suç veya farklı durumlardan dolayı Japonya’dan sınır dışı edilmiş olan kişilerin tekrar Japonya’ya giriş yapmaları mümkün olmayabilir. Bu konuyla ilgili, Japonya ya vize için gidiş yapmadan önce, Türkiye’deki Japon Büyükelçiliği veya Konsolosluğu yoluyla bu sorunun öncelikle giderildiğinden emin olmanız gerekmektedir.

 

Japonya Büyükelçiliği Adresi: Reşit Galip Caddesi, No:81 G.O.P. Ankara Türkiye

Tel: +90 (312) 446 0500

e-posta adresi: [email protected] (vize formu , evlenme ve konsolosluk işlemleri için)

 

[email protected] (ekonomi ile ilgili konular için)

[email protected] (kültürel konular için)

Mesai Saatleri: P.tesi – Cuma (09:30 – 12:30, 14:30 – 17:00)

Telefonda bilgi alma saatleri: P.tesi – Cuma ( 09:00 – 13:00, 14:30 – 17:30 )

Japonya Başkonsolosluğu Adresi: İnönü Caddesi No:24 Gümüşsuyu Beyoğlu İstanbul

Tel: +90 (212) 393 2010

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...