Jump to content

Kundalini Yoga Nasıl Yapılır?


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kundalini yoga, içinizde var olan enerjiyi uyandırmayı amaçlamaktadır. Kundalini yoga nefes egzersizleri, ses ve hareketlerden oluşmaktadır. Doğru uygulandığında size daha sağlıklı bir vücut verecek ve dingin bir hayat sunacaktır. Kendi enerjinizin farkına varmanızı sağlayarak bir benlik duygusu oluşturur ve bu enerjiyi en üst düzeyde kullanmanın yollarını size verir.

 

 

Müzik: Kundalini yoga yapılırken her hareket dizisi için özel bir müzik verilir. Kriya adı verilen her bir hareket dizisi bir amaca hizmet eder. Örneğin çakralarınızı açmak için ya da bedenin üst kısmındaki enerjiyi ortaya çıkarmak için yapılan bazı belirli hareketler vardır.

 

 

Nefes: Kundalini yoga temelde nefes alıp vermeyi düzenleyerek yaşamayı hissetmeyi amaçlayan birçok egzersiz içerir. Nefes alıp vermek diyaframdan gerçekleştirilir. Diyaframdan nefes alırken sağ elini karnınızın üzerine koyun. Nefes alırken karnınızın şişmesine, verirken de içeri girmesine dikkat edin. Bu egzersiz ile birlikte akciğer kapasitenizi artırmış ve vücudunuza daha fazla oksijen almış olacaksınız.

 

 

Derin dinleme: Dinleme kundalini yogada çok önemlidir. Bu evrede bedeniniz yalnızca bir gözlemci konumundadır. Bu aşamada hedef zihnin ve bedenin bir bütün haline gelmesini sağlamaktır.

 

 

Meditasyon: Derin dinleme ile bedeniniz içsel farkındalık noktasında bir üst seviyeye ulaşır ve bu meditasyon evresinde bedeninizin tüm huzursuzluklardan sıyrılarak kendini iyileştirmesine yardımcı olur.

 

 

Kapanış: Kundalini yoga 8 çakra sistemi ve enerji üzerine çalışır. Zihindeki düşünce de bir enerji sayıldığından bu evrede kendi amacımızı ve düşüncemizi dile getirerek bu enerjiyi ortaya çıkarmış oluyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...