Jump to content

Lazer Lipoliz Nedir


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kısaca lazer lipo olarak da bilinen yöntem lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Gevşek deriyi de bir miktar toparlama özelliği nedeniyle, bu bölge için ideal bir yöntem gibi görünüyor. Bu özellik kollajen üretimini uyarmasına bağlanır. Bu etki ve parçalanan yağların emilmesi ile sonuçlar 6 hafta sonra görünmeye başlar ve 4 ay boyunca gelişme devam eder.

 

Lokal anestezi altında yapılabilmesi, işlem sonrası morluk ve şişliğin az olması yanında hızlı bir işlem olarak çağımızın gereklerine uygun bir yöntem olduğu da söylenebilir. Her bir bölge için bir seans yeterli olmakta, işlem süresi her bir bölge için yaklaşık 15-60 dakika arasında değişir. İşlem sonrası 10 gün kadar korse kullanımı söz konusu.

Yapılan çalışmalar yağ hücrelerinin lazer enerjisi ile fonksiyon göremeyip, dağıldığını gösteriyor. Bu sırada alt deriyi etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik lifleri etkileyerek doku kalitesini arttırdığı belirlenmiştir.

Özellikleri dokunun gevşek olduğu yerler, daha önce liposuction yapılmış bölgeler, liposuction için uygun olmayan sırt ya da erkek meme dokusu gibi sert yerler bu yöntem için uygun görünüyor. Lazerle aynı zamanda koltuk altı terlemelerini de kalıcı olarak ortadan kaldırmak mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...