Jump to content

Annelerimizin Dizi izlerken Kullandığı 14 Cümle


Melâl

Önerilen Mesajlar

Screenshot_1.jpg

 

1.Bu kız ölürse dizi biter." "

 

Ki genelde bahsi geçen kız ölmez, annelerimiz haklıdır. Yılların getirdiği dizi tecrübesi, annelerimize karakterlerin geleceği hakkında çıkarımda bulunma yeteneği kazandırmıştır.

 

Screenshot_2.jpg

 

2. "Ben yokken noldu?"

 

Genelde tuvalete gitmek veya mutfaktan bir şey almak gibi şeylerle bölünen dizi keyfine, hiçbir şeyi kaçırmadan devam edilmek istenir ki, akabinde bu soru gelir. Siz büyük ihtimalle elinizde telefon veya kucağınızda bilgisayarla takıldığınız için diziyi takip etmemişsinizdir ve bu nedenle annenize umduğu cevabı veremezsiniz.

 

Screenshot_3.jpg

 

3. "Dur azcık ya, reklama girsin de koycam yemeği

 

Eğer dizide bir ölüm-kalım meselesi varsa ve anneniz bu anı kaçırmak istemiyorsa, ondan istediğiniz herhangi bir şey sonrasında alacağınız cevap bu olacaktır. Bu tarz bir durumda en sağlıklısı annelerimizi darlamamak ve dizinin reklama girmesini beklemektir.

 

Screenshot_4.jpg

 

4.Bu kimin kızıydı ya?" "

 

Haliyle annelerimiz olayları bizim kadar iyi takip edemiyor ve bazı bağlantıları kaçırabiliyor. Böyle durumlarda "bu kız kimdi?" veya "bu çocukla bu kız nerden tanışıyor?" gibi sorularla karşılaşmak mümkün. Onlara yardımcı olalım, dizileri iyi takip edelim!

 

Screenshot_5.jpg

 

5. Bak şu cadaloza bak sen! Korkulur bundan valla." "

 

Genelde dizinin kötü ve sinsi karakterleri hakkında bu tarz yorumlar duymak mümkündür. Annelerimiz kendilerini diziye kaptırdığında, karakterlerin gerçek insanlar olduklarından bir saniye bile kuşku duymazlar ve sinsi karakterleri sonuna kadar eleştirirler.

 

Screenshot_6.jpg

 

6. "Bu dizinin oyuncu kadrosu çok iyi."

 

Yeni başlayan diziler için sık sık duyduğumuz bir cümledir. Henüz dizinin konusu hakkında net bir fikir sahibi olunamamıştır ama kadronun iyiliği annemizin gözünden kaçmaz. Elbette bu dizi sonuna kadar takip edilecektir.

 

Screenshot_7.jpg

 

7.Reklama girsin de bi' çay koyayım..."

 

"Reklama girsin de koycam yemeğini" cümlesinden farklı olarak, "reklama girsin de bi' çay koyayım" cümlesi, annelerimizin kendi arzularından kaynaklanmaktadır. Siz onlardan istemeseniz bile, onlar için dizi izlerken çay içmek günün en güzel şeyidir.

 

Screenshot_8.jpg

 

8. "Ah yavrum ya yazık :( Gel sen benim oğlum ol."

 

Annelerimiz kendilerini diziye kaptırdıklarında sık sık duygusal anlar yaşarlar. Acı çeken bir kadın veya öksüz kalan bir çocuk, bu noktada annelerimizi en çok üzen şeylerdir. Yapımcılar bunu bildikleri için, sık sık bu iki karakteri kullanırlar. Annelerimize de üzülmek ve karakterlere yardım eli uzatmak kalır...

 

Screenshot_9.jpg

 

9. "Sevmiş bir kere, gönül bu, adam napsın?"

 

Söz konusu aşk ise, annelerimiz aşık olanın sonuna kadar arkasındadır (eğer yengeye filan aşık olunmamışsa!). Aşk acısı dünyanın dayanması en zor acılarından bir tanesidir ve aşık kişiye dünyayı zehir eder. Annelerimiz buna inanmaktadır ve bu yüzden, her zaman aşık karakterin yanında yer almayı seçer.

 

Screenshot_10.jpg

 

10. Oğlum/kızım hadi bi' su getir bana... Hadi çabuk..."

 

Bu tarz bir cümleyi ne zaman duyduğumuzu tahmin etmişsinizdir zaten... Kaç yaşımıza gelirsek gelelim, annelerimiz bizim açık seçik sahneleri görmemizi istemez, bunu doğru bulmaz. Hele onun yanındayken böyle bir sahneyi izlememiz çok ayıptır. Haliyle ya mutfağa ya odamıza ya da bakkala filan yollanırız böyle anlarda.

 

Screenshot_11.jpg

 

11. "Bu dizi diğerlerinden farklı, baya sürükleyici."

 

Annelerimiz bir diziden keyif aldıklarında, o diziyi övmekten de asla geri kalmazlar. Özellikle 'sürükleyicilik' onlar için çok önemli bir faktördür. Bir dizi sürükleyici olmalıdır, yoksa "amaaann ne anlamı var dizi izlemenin."

 

Screenshot_12.jpg

 

12. "Amaaan aşna fişne... Para nerden geliyor onu diyen yok..."

 

Komedi dizileri genelde annelerimize hitap etmez. Ona buna gülen karakterler, tek derdi yüzeysel aşk ilişkileri olan gençler... Annelerimiz böyle şeyleri pek tutmaz. Bunun yerine ağır dram içeren diziler tercih edilir.

 

Screenshot_13.jpg

 

13."Şunun giydiği elbiseye bak, edepsiz!"

 

Türk toplumunun karakteristik özelliklerinden biri de, geleneklerimize uygun giyinmeyen kişileri (genellikle kadınları) eleştirmektir. Annelerimiz de bunu unutmamıştır; eğer izlenen dizide açık giyinen veya ona buna kur yapan bir kadın varsa, annelerimizin eleştiri okları onlara yönelecektir.

 

Screenshot_14.jpg

 

14. "Perdeleri ne güzel evin...."

 

İle başlayan bir muhabbet, evin tüm iç mimarisi hakkında yorum yapmakla sonuçlanır. Annelerimiz için evleri her şeyleridir ve bu nedenle kafaları ev ile meşguldür. Her şeyin yerli yerinde olması ve hiçbir şeyin eksik olmaması gerekir. Dizilerde karşılaşılan sahnelerde göze takılan bazı eşyalar, annelerimizden pozitif veya negatif yorum almaya mahkumdur!

 

Alıntı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...