Jump to content

Miyop Nasıl Tedavi Edilir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Günümüzde çok yaygın bir rahatsızlık olan miyop kişilerin yakını görebilmelerini fakat uzağı iyi bir şekilde görememelerine yol açar. Uzağın görülmeme mesafesi miyopluk derecesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu rahatsızlığın olmasının sebebi gözde kırılan ışığın retinaya tam olarak düşmemesidir. Miyop olan kişilerin bu problemlerini gidermek için çeşitli yöntemler ile tedavi edilmeleri mümkündür.

 

 

Miyop tedavisi nasıl yapılır?

 

 

Öncelikle miyop problemini kökten çözmeyen fakat insanların uzağı da iyi bir şekilde görmelerini sağlayan kalın kenarlı mercekler kullanılarak gözlükler yapılmaktadır. Bu kalın kenarlı mercekler sayesinde ışık retinaya doğru br şekilde kırılır ve görme işlemi net olur. Ayrıca gözlük yerine miyop rahatsızlığı için kullanılan lensler de bulunmaktadır.

Miyop rahatsızlığı her yaşta başlayarak ilerleme dönemi göstermektedir. Eğer miyop ilerlemesi durursa lazer yöntemi ile bu rahatsızlıktan kurtulmak mümkün olmaktadır. Lazer yöntemi ile kornea bölgesinde düzeltmeler yapılır ve kişinin gözü sağlıklı bir şekilde görmeye uygun hale getirlir. Bu tedavi şeklinin uygulanabilmesi için en az 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

Ayrıca "Intacts Yöntemi" adı verilen ve orta ya da düşük miyop dereceli kişilere uygulanan bir tedavi şekli bulunmaktadır. Intacts adı verilen halkalar kornea bölgesine yerleştirilir, böylelikle gözlük yada lens kullanmaya ihtiyaç olmadan görme işlemi iyi bir şekilde yapılabilmektedir. Bu halkalar ömür boyu kullanılabildiği gibi eğer bir probem görülürse yerinden çıkarılabilmektedir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...