Jump to content

Golden Retriever Nasıl Beslenir?..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Golden Retriever Nasıl Beslenir?

 

golden-retriever-nasil-beslenir_646x340.jpg

 

Macar ve iskoç kökenli oldukları söylenen köpeklerdir golden retriever. Ülkemizde en çok rastlanılan ve beslenilen cinstir. Cinsler arasında en akıllı, komutları en uygulayabilecek ve en itaatkarıdırlar. Genel olarak dişileri 25-40 erkekleri ise 30-35 kilo arası olurlar. 10-12 yıl yaş ortalamaları vardır. Peki golden retriever nasıl beslenir.

 

Bakım

En dost canlısı köpektir. Hemen hemen herkesle kısa sürede anlaşabilirler. Sevildiklerini bildikleri zaman neşeleri her zaman yerindedir. Ailesine çok bağlı bir köpektir. Öyle ki her dakikalarını onlarla geçirmek isterler. Çok hareketli bir köpektir goldenler. Evine kabul edecek kişilerin bunu bilmesinde fayda vardır. Her yerde yaşayabilirler fakat her gün yeterli egzersizlerini yerine getirmeleri gerekmektedir. Koşmalı, oyunlar oynamalı tembellikten uzaklaştırmalısınız. İnanılmaz koku alma duyuları vardır. Tüm kişileri koku hafızasına kaydederler. Ve o kişi ikinci kez geldiğinde onlar için artık tanıdıktır. İnsanları memnun etmek için yaşarlar bu nedenle attığınız her şeyi geri getirirler. Oyunlar egzerösizlerin bunun üzerine kurgulanmasında fayda vardır.

 

Goldenlerin en dikkat edilmesi gerekli özellikleri doyma güdülerinin olmamasıdır. Her önüne yemek koyduğunuzda, elinizle her yemek verdiğinizde yerler. Buna dikkat edilmesi gerekmektedir. Yoksa aşırı kilo alırlar. Yemekleri düzenli vermeniz aynı zamanda tuvalet alışkanlığı kazandırmanıza da yardımcı olacaktır. Zamansız beslenen köpek her zaman tuvalet ihtiyacı hisseder ve bir müddet sonra eve tuvaletini yapmaya başlar. En tehlikelisi budur. Siz ne kadar temizleseniz de koku duyusu gelişmiş olan goldenler mutlaka orayı tekrar bulur ve tuvaletini yapar. Dışarda gezdirirken de mutlaka aynı güzergahtan gidin ya da en azından tuvaletini yapması için o güzergahı kullanın. Çünkü tuvaletlerini yapmaları için genelde aynı yere ihtiyaçları vardır.

 

Not: Goldenler çok enerjik köpekler oldukları için ilk tercih bahçeli evler olmalıdır. İri gövdeleriyle evde koşmalarına izin verilmeyebilir. Ama ister istemez bunu yapacaklardır.

 

Eğitim

Goldenler eğitime kısa sürede karşılık veren az sayıda köpek cinsinden birisidir. Çok çabuk öğrenirler ve komutları çok çabuk algılarlar. Pozitif eğitim yani ödül ile eğitime en iyi karşılık veren ırktır. Sahibin ilk köpeğiyse bile kolay eğitebileceklerini göreceklerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...