Jump to content

Fransa'da Görülmesi Gereken Şehirler


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Fransa 66.6 milyonluk nüfusu, köklü tarihi, lezzetli mutfağı, nefes kesen moda trendleri ile dünyanın en güzel ülkelerinden birisidir. 2012 yılındaki araştırmalar sonucunda, dünyanın en fazla turist çeken ülkesi olduğu kanıtlanmıştır. Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Versay Sarayı gibi harika yapılar, her sene milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. Genel olarak Paris başta olmak üzere tüm şehirleri ünlüdür, görülmesi gerekmektedir.

 

 

Paris

 

 

Rüya kent Paris, dünyanın en çok turist çeken şehridir. Eyfel başta ölmek üzere birçok turist merkezi vardır. Fransa’nın başkenti, zengin kültürü, modern sokakları, alışveriş merkezleri ve tarihsel yapılarıyla ünlüdür. En karanlık, gotik katedrallerden Notre Dame Katedrali, dünyanın en zengin koleksiyonuna sahip Louvre Müzesi, Napaleon’un inşasını yaptırdığı Eglise de la Madeleine Kilisesi ve oldukça ünlü Şanzelize caddesi, Eyfel ile birlikte görülmeye değerdir.

 

 

Saint-Michel

 

 

Fransa’nın doğal güzellikleri ile ilgilenenler için, ünlü Saint-Michel kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Adeta orta çağdan kalma şehirde, hariak restaurantlar, dükkanlar, ayrıca tırmanma aktiviteleri ve oldukça estetik manzaralı dağlar bulunmaktadır.

 

 

Versailles

 

 

Paris’in en ‘’Fransız’’ şehirlerinden birisi, Versailles, eski Fransa Krallığının başkenti konumundaydı ve özellikle saraylar, diplomatik yapılarıyla ünlü idi. Günümüzde halen başta Versay Sarayı olmak üzere birçok turist merkezi bulundurmaktadır.

 

 

Cannes

 

 

Özellikle yaz aylarında yapılan film festivali ile dolup taşan Cannes, oldukça zengin ve büyük bir kenttir. Cannes Belediye Sarayı, Croisette Plajı, Tren Garı ile ünlüdür ve bu alanların görülmesi gerekir.

 

 

Lyon

 

 

Yalnızca futboluyla değil, yerel lezzetli mutfağı ve tatil yerleri, harika moda trendleri, alışveriş yerleri ve inanılmaz restaurantları ile ünlüdür. Şehir özellikle geceleri adeta masaldan çıkmış gibidir ve kesinlikle yürüyerek gezilmelidir.

 

 

Strazburg

 

 

Almanya ve Fransa ülkeleri arasındaki köprü şehirdir. Şehir UNESCO Dünya Mirasları listesine dahil edilmiştir ve yüzyıllar geçmesine rağmen halen korunmaktadır. Şehir aynı zamanda oldukça büyük bir öğrenci kentidir. Uluslararası platformlarda ünlüdür ve ayrıca Strazburg ‘’Avrupa’nın Başkenti’’ lakabı ile bilinir.

 

 

Bordeaux

 

 

Fransa’nın bir diğer Tarihi Miras Listesi’nde bulunan kenti Bordeaux, tarihi bir liman kentidir, oldukça kalabalık ve metropolitan bir yapıya sahiptir. Dünyanın en güzel şaraplarının burada üretildiği söylenir. Güney Fransa’nın başlıca ticaret merkezidir. Konservatuarları, belediye sarayları, tarihi kalıntıları, katedralleri, büyük saat kulesi ile ünlüdür.

 

 

Marsilya

 

 

Fransa’nın Paris’ten sonraki 2. Büyük kentidir. Avrupa’nın kaplıca kenti olarak bilinir. Dünyadan birçok insan şifa bulmak için bu kente gelmektedir. Ayrıca nefes kesen, oldukça lüks bir turizm kentidir.

 

 

Blois

 

 

Şehir dünyanın en büyük şatolarından birine sahiptir. Chambord Şatosu dünya üzerinde en fazla turist çeken şatodur ve nefes kesen ayrıntılıları, inanılmaz mimarisi ile kesinlikle görülmeye değerdir. Gotik mimarinin inanılmaz ayrıntılı ve karanlık etkilerine sahiptir. Özellikle benzersiz olan olağanüstü zenginlikteki çatısı sarayın en dikkat çekici özelliğidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...