Jump to content

Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Yazar Aziz Nesin’in yazılı ve görsel arşivi, Nesin Vakfı tarafından doğumunun 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan “Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin 1915-2015” sergisiyle ilk kez paylaşıma açılıyor.

 

 

Aziz Nesin’i edebiyatı, mizahı, hayat görüşü, politik duruşu ve geleceğe bıraktıkları açısından daha yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen sergi, 9 Haziran-16 Temmuz tarihleri arasında Tophane’deki Tütün Deposu’nda ziyaretçilerle buluşacak.

Nesin Vakfı tarafından organize edilen sergi, vakfın arşivlerini paylaşıma açarak Aziz Nesin’i oluşturduğu ve yaşattığı değerlerle, objektif bir bakış açısıyla tanıtmayı amaçlıyor.

Sergide yazarın yüzbinlerce dökümandan oluşan kişisel arşivinden bir seçki, el yazması notları, eşyaları, biriktirdikleri, aldığı ulusal ve uluslararası ödüller ve kitaplarının yanı sıra, yaşamı üzerine video röportajlar ve belgeseller yer alıyor.

Küratör Işın Önol’un yapımcılığını üstlendiği serginin arşiv çalışmaları Aziz Nesin’in kişisel arşivi üzerinde çalışarak yeni kitaplar yayımlayan ve hemen hepsi eski yazıyla tutulmuş taslak ve notlarını Latin harflerine aktaran Esin Pervane ve Salih Bora tarafından yürütüldü. İçeriği Ali Nesin ve Vakıf yöneticisi Süleyman Cihangiroğlu başta olmak üzere Nesin Vakfı danışmanlığında sürdürüldü. Serginin tüm taşıyıcı ahşap üniteleri Berk Asal tarafından tasarlandı, inşası ve kurulumu ise Nesin Yapı’nın desteği ile Nesin Vakfı öğrencileri ve mezunları tarafından yürütülecek.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...