Jump to content

Pug Nasıl Beslenir?


Alyadua

Önerilen Mesajlar

pug-nasil-beslenir_646x340.jpgPug, kökeni Çin olan, tam anlamıyla apartman köpeğidir. Küçük cüsseli, kaslı, buruşuk yüzlü, sadık, çok havlamayan köpeklerdir. Oldukça sevimlidirler ancak pug beslemek oldukça zorlayıcıdır. Sürekli sağlık sorunları bulunan pug, bakım ve özen ister. İlgilenilmediği zaman ciddi sorunları oluşur ve hayatını kaybedebilir. Birkaç önemli faktörü göz önünde bulundurarak siz de kolaylıkla pug besleyebilirsiniz.

 

 • Eşya seçimi yapacaksanız, genellikle koyu renkli eşyalar seçin. Çünkü puglar aşırı derecede tüy dökme problemi yaşarlar ve dökmemesi için iğne en iyi çözümdür.
 • Eğer sesler sizi rahatsız ediyorsa, kulak tıkaçı vb. gibi ses önleyici ürünleri yatak odanızda bulundurmaya başlayın. Burunları basık ve içerde olduğundan tüm puglar horlamaktadırlar.
 • Koltuk ve yataklara çıkması için köpek basamakları alın. Her ne kadar istemeseniz de puglar ilgiye muhtaçtırlar. Siz odada iken asla yerde veya başka bir yerde yatmazlar. Uzun vadede bu basamaklar, sizi zıplanmaktan yığranmış ya da kırılmış eşyalardan korur.
 • Kabaca siz puga sahip olmazsınız, o size sahip olur. Pug 7/24 yanınızda olmak isteyecektir ve eğitim istemez. Yapmanız gereken kendinizi eğitmek ve pug ile yaşamaya alışmaktır.
 • Yüzündeki kırışıklıkları sık sık temizlemek ve düzeltmek hayati önem taşımaktadır. Ayrıca kalem vb. ürünlerle sürekli kıvrılan kuyruğunu düzeltmeniz gerekmektedir.
 • Köpeğinizin dilini öğrenin. Hırlaması, ıslık çalması, bağırması, tuhaf sesler çıkartması, havlaması, horlaması hepsi sizin için birer işarettir ve ne istediğini bu şekilde kolayca anlayabilirsiniz.
 • Yemek konusunda ise oldukça dikkatli olmalısınız zira pug cüssesine ters şekilde doymak bilmez ve obezite problemini sık sık yaşarlar. Çizgiyi nerede çekeceğinizi bilmeniz gerekmektedir.
 • Puglar korku bilmezler. Cüssesini bilmeyen pug, her cins köpeğe kafa tutabilir. Sizi ne pahasına olursa olsun korumak isteyeceklerdir.
 • Büyük ve çiğnenebilen oyuncaklara yatırım yapmaya hazır olun. Puglar söz konusuçiğnenebilen şeyler olduğunda çok tatlı şekilde acımasızdırlar. Bu yüzden rahatça oynayabilecekleri oyuncakları alın.
 • Puglar bebek ve çocukları, diğer köpekleri sever. Olabildiğince köpeğinizi sosyalleştirin. Bunun dışında aşırı derece kıskançtırlar ve sizi kimse ile paylaşmak istemezler.
 • En önemlisi de pugu her zaman tüm kalbinizle sevin. Karşılığını size kat ve kat verecektir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Yeni Oluştur...