Jump to content

Renk Terapisi Nedir?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Renk Terapisi, çakralar olarak bilinen vücudumuzun enerji merkezlerini yelpazenin yedi ayrı rengini kullanarak dengelenip, düzenleyerek vücudumuzun kendi iyileşme sürecini harekete geçirmeyi hedefler.

1024x768xgokkusagi-renkleri.jpg.pagespeed.ic.XRfzqgmzLxXDRJNiKqZ8.webp

Yelpazenin yedi ayrı rengi, yedi ayrı ana çakraya karşılık gelir. Yedi ana çakradan herhangi biri ya da bir kaçı sıkıntı yaşadığında, uygun rengi karşılık gelen çakra üzerinde uygulayarak üzerindeki enerji tekrar dengelenir.

Renk ve Karşılık Gelen Çakra

 

376x367xcakra-ve-renkler.jpg.pagespeed.ic.YyAEhsvYKQ14FP3MhxLr.webp

Hem fiziksel hem de duygusal sorunların tedavisinde kullanılan Renk Terapisi, çakraya uygun renkli ışıkların uygulanmasını, uygun renkleri içeren masaj yağlarının kullanılmasını, renklerin niyet edilerek ve görselleştirilerek canlandırılmasını, hatta renkli giysilerin giyilmesini ve uygun renkli yiyeceklerin yenmesini içerebilir.

Renk terapisti ile yapılan çalışma keyifli ve rahatlatıcı bir deneyimdir. Terapi odası sıcak ve koltuk ya da kanepe rahat olmalıdır. Terapistiniz genel sağlık geçmişiniz hakkında bilgi alır. Terapi nedenine bağlı olarak, renkli ışıkların uygulanacağı bazı bölgelerde ışığın ulaşabilmesi için bazı eşyaları çıkarmanız gerekebilir.

Psikolog Murat Koç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...