Jump to content

Erkeklere Müjde! Günde Bir Orgazm Kanseri Yeniyor...


Renan

Önerilen Mesajlar

Erkeklere müjde! Günde bir orgazm kanseri yeniyor.

 

Yapılan bir araştırma düzenli olarak orgazm olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskini ciddi oranda azalttığı belirlendi.

 

ABD'nin ünlü üniversitesi Harvard Tıp Okulu'nda yapılan araştırmada, hayatları boyunca düzenli orgazm yaşayan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskinin azaldığı açıklandı.

 

Araştırmacılar, neden orgazmların kanser riskini azalttığına tam olarak cevap veremese de düzenli olarak boşalmanın prostatta bulunan kansere neden olan kimyasalların vücuttan atılmasını sağladığı tahmin ediliyor.

 

Bir diğer teori ise, spermler sıkça boşaldığı için yeni hücre üretimiyle, vücutta kalan eski hücrelerin kansere yakalanma ihtimalinin azaltılmasıydı.

 

Araştırmada, 40-49 yaş aralığındaki erkeklerin, bir ayda 21 veya daha fazla boşaldığında prostat kanserine yakalanma riskinin yüzde 22 oranında azaldığı kanıtlandı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir ara iş yerinde çok sık fazla mesai olmaya başladı. Sabah 08.30 iş başı, akşam 22.00'de paydos. Herkes fazla mesaiden şikayet ederken bir tane abi olaya daha geniş etkileri ile ele aldı. "Ya garıynan (karı ile) gardaş olduk"

Ayrıca ABD'de de üniversitelerin yaptığı bu tip araştırma halkın tabanı baz alınarak yapılmaz. Üniversite personeli ve tanıdıkları, öğretim görevlileri, öğrenciler gibi öğrenim düzeyi yüksek insanların katılımıyla gerçekleştirilir. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...