Jump to content

Kendini Degersiz mi Hissediyorsun!


ʂմƙմէ-մ νმνεყlმ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Acilar yüregini olgunlastirir, daha büyük hale getirir, sabredince melekler sana imrenmeye baslar, o ne güzel bir kul, derler. Dua edince melekler gökyüzündeki yedi kati aralar ve duanin Rabb'ine ulasmasina vesile olurlar. Tüm düzen senin adina vardir, senin ne kadar degerli oldugunu bilirler. Sen hala kendini degersiz mi hissediyorsun? Halen zihnin nefsin bu nifak tohumlarini ekmesine mi kaniyorsun?

 

Allah degersiz bir sey yaratir mi hic? Allah lüzumsuz bir seyle ugrasir mi? Allah seni degerli görüp yaratmisken sen kendini nasil degersiz görebilirsin? Ama zihin cok kurnazdir, ne zaman terk edilsen, ne zaman kalbin kirilsa, ne zaman aldatilmis hissetsen kendini, zihin hemen devreye girer ve sana nifak tohumlari birakmaya baslar.

 

Yüregini karartmak, senin enerjini almak icin zihin elinden geleni yapacaktir. Ona cok dikkat et... Daima uyanik olarak kal. Zihnin hamlesine karsi bir adim önde olmani isterim. Bu yüzden onu iyi tanimalisin.

 

Bir insan aldatilirsa ona kin ve nefret tohumlari eker, bir is basaramadiginda sürekli zihin kendini kötü hissetmen icin vesveseler gönderecektir. Ve bu hep böyle olmustur. Ancak simdi farkindasin. Onun yüregine nifak tohumunu ne zmn ektigini idrak ettigin an zihin seninle oynamayi birakir. Her sey senin uyanisinla düzelmeye baslar.

 

Bazi insanlar vardir, ulasmak, elde etmek istediklerini kuldan bekler, beklentileri olmadiginda harap olur yikilirlar. Bazi insanlar vardir ne olursa olsun tüm beklentilerini Allah'tan ister ve bilirler ki o istekleri olmasa, gerceklesmese bile bu beklenti onlara huzur verecektir. Cünkü Rabb'le iletisim icindedirler.

O Allah'in ne zmn verecegiyle ilgilenmez, o kalbinde Allah'la iletisimi daim mi buna bakar. Asamadigin her durumda Rabb'ine yönel. Zihnin sesini durdurmak icin basarili olamadiginda yine O'na yönel. Bu Allah icin pek kolay bir istir. Her seyi yoktan var eden bir yaratici icin senin tüm sorunlarinin cözümü O'nun katinda zerrenin zerresi olamaz.

Ancak bunu yaparken kesinlikle Allah'i test etme! Duanin kabulünün ne zmn gerceklescegini insanlar dört gözle bekliyor. Hicbir seye güvenmek zorunda degilsin, ancak Allah'a güvenmeme gibi bir durum olamaz. Bu söz konusu bile edilemez. Bu yüzden ben sana israrla, güvenmekten, tevekkülden, sorununu Rabb'ine kosulsuzca, sonucunu beklemeden birakmani öneriyorum.. :)

 

 

kitaptan alinti...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...