Jump to content
  • 0

Bir Bayanın Psikolojisi İle İlgili Soru


silam
 Paylaş

Soru

Merhaba. ben 54 yaşında bir bayan hakkında size yazacağım. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu bayan eleştirilmeye asla tahammül edemeyen biri. Küçük bir konuda güzel dille uyarmaya teşebbüs ettiğimizde başkalarını suçluyor, eleştiriyi kabul etmiyor üstelik bunu şiddetli kavgaya dönüştürerek yapıyor. Eğer eleştiri konusunda ısrar edersek ağlıyor ve eleştireni düşmanı olarak görüyor, ona zulmeden biri olarak görüyor. Bunun yanı sıra toplum içinde yüksek sesle konuşuyor. Bir yere giderken bildiği veya bilmediği yol olsun en önden gidiyor ve herkese bir yerlere götürmeye çalışıp bir şeyleri ispatlamaya çalışıyor. Bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu hastalığın adı nedir. Neler yapılmalıdır. Değerli yorumlarınız ve önerilerinizi sabırsızlıkla bekleyeceğim. iyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

  • 0

Kendisi yıllardır böyle maalesef. Ayrıca belirtmek isterim ki 7 yıl önce menopoza mecburen girdi ameliyatla. O dönem daha da kötüydü. Fakat daha öncesinde de tavırları bu şekildeydi. Acil bir çözüm bulmam gerekiyor. Kesinlikle bir doktora gitmeyi reddediyor. Kendisinde bir sorun olmadığını etrafındaki insanların ona anormal davrandığını, ona kötü davrandığını vurgulayarak ağlamaya başlıyor. Sizde var sorun diyor. Fakat kendisine de etrafına da çektiriyor. Yardımlarınızı, önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

Bu davranislarindan vazgecmesi cok zor gibi. Bana kalirsa öz güven eksikligide var. Yada ne bilim gecmiste yasayip ama bu sekilde bastirdigi kabullenemedigi bsyler var bence. Daha derine inmek gerek. Bi psikologa gitmesi iyi gelebilir. Yada icten samimi bi sekilde dertlesmeyi deneyin. Yani aslinda sucun onda oldugunu belli etmeden dolayli yollardan bilinc altina sokabilirsiniz kendisininde davranislarini gözden gecirmesi gerektigini. Neden baskalarinda sucu aradigini, neden ona kötü davranildigini, böyle düsündügünü fln. Ama konuyu fazla uzatmadan arada bir yapin bunu.. Böylelikle zamanla ondada acaba'lar baslar icten ice sorguya ceker kendini. Allah yardimciniz olsun ikinizinde. Insallah tez zamanda düzelme olur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

uzun süre önce yaşadığı olumsuzluklardan etkilenmiş ve kendini önemli biri olarak görebilmek için bu mekanizmayı devreye sokmuş birisi büyük ihtimal

eleştirmek yerine yoğun sevgi gösterin haksız olduğunda bile haklıymış gibi görmeye çalışın düzelecektir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...