Jump to content

Kuvars Taşı


Önerilen Mesajlar

kuvars-tasi-nasil-kullanilir_646x340.jpgKuvars taşı, çok eski zamanlardan bu yana pek çok alanda (tedavi, teknoloji vb.) kullanılan, oksijen ve silikonun birleşmesiyle meydana gelen doğal bir taştır.

Kuvars Taşının Faydaları

Farklı çeşitleri bulunan kuvars taşı, genel olarak tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Yatıştırıcı, duyguları dengeleyici bir özelliği olan kuvars, beyni uyarır ve negatif enerjileri pozitif yani olumlu, iyi enerjilere çevirmesiyle bilinir.

Özellikle halsizlik, mutsuzluk, yorgunluk gibi sorunlar için etkili olan bu taş, farklı renkleri ile farklı sorunlara çare bulur. Örneğin; pembe kuvars bir diğer adıyla aşk taşı, sankinleştirici, yatıştırıcı etkisinin yanı sıra kısırlığa karşı olan olumlu etkileri için kullanılır. Dumanlı kuvars, bir diğer adıyla rüya taşı, mutszuluk, depresif ruh hali ve sinire karşı olumlu bir etki yaratır ve bu tip sorunları olan kişilerde kullanılır.

Kuvars taşı, her burç üzerinde etkisini gösteren bir taştır. Pozitif enerjisinin yanı sıra bilgisayar ve cep telefonu gibi teknolojik aletlerden yayılan radyasyonu da engeller.

Kuvars Taşı Nasıl Kullanılır?

Sadece iyileştirici etkisi ile değil pek çok farklı duruma olan etkileri ve katkıları ile de kuvars çok kullanılan doğal bir taştır.

Saf kuvars bir diğer adıyla beyaz kum, cam imalatı için cam endüstrisinde kullanılmasının yanı sıra içerisindeki farklı ışınımlar sayesinde morötesi lambaların yapımında da kullanılır. Kuvars taşı, elektronik alanında kullanılan bir düzenek olan osilatör için de katkı sağlar.

Kuvars ani sıcaklık değişimlerinden kolay bir şekilde etkilenmez. Bu nedenle bu tip bir ürün yapılmak istendiğinde genellikle malzemeler arasında kuvars taşı da kullanılır. Kuvars ayrıca çakmaklarda kıvılcım yaratarak gazın yanmasını yani çakmağın alevlenmesini de sağlar. Bir başka kıvılcım sağlama işlemini motor üst kapağında yer alarak sağlayan kuvars, piston çarpmasından sonra yanmayı gerçekleştirerek hareketin oluşmasını sağlar. Kuvars taşı ayrıca diş macunu ve deterjan gibi kozmetik ürünlerin yapımında da kullanılmaktadır.

Sağlıktan teknolojiye, sanayiden günlük hayata pek çok alanda kullanılan kuvars taşı, çok yönlü bir mineral olarak faydalanmamıza olanak tanır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...