Jump to content

Yurt Dışında Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Tüm yıl çalışan, okuyan, yorulan kişiler ya da çeşitli programlarla yurt dışına çıkmanın hayalini kuranlar, aynı zamanda seyahatlerinin olabilecek en ucuz şekilde geçmesini isterler. Farklı lezzetleri denemek, farklı insanları, kültürleri, sosyal ve ekonomik hayatı tanımak, yurt dışı gezisiyle mümkündür. Bireysel olsun olmasın, yurt dışında ucuza tatil, birkaç unsuru göz önünde bulundurarak kolaylıkla yapılabilir.

 

 

TUR İLE SEYAHAT

 

 

Uğraşmak istemeyen, biraz da işin kolayına kaçan kişiler, tur ile seyahat etmek istemektedir. Genellikle aracı şirketlerin sunduğu hazır paketleri satın alan kişiler, yurt dışında ucuza seyahat etmek için kış ve sonbaharı tercih etmeli, paketleri önceden almalı ve mümkünse vize istemeyen ülkeleri seçmelidir. Bu şekilde fark edilir derecede ucuza yurt dışı tecrübesi yaşayabilirler.

 

 

BİREYSEL SEYAHAT

 

 

Sırt çantasını, bavulunu, haritasını ve birkaç temel eşyasını alan kişilerin yaptığı, planlama ve işlemlerin tamamen kişiye ait olduğu bireysel seyahat, tur ile seyahate göre çok daha avantajlı, cep dostudur.

 

 

ROTA BELİRLEMEK : Rotanızı öncelikle vize istemeyen ülkelere çevirin. Genellikle vize işlem ücreti, ulaşım bedelleri ve vergiler, cebinizi yakabilmektedir. Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna, Sırbistan, Romanya, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan gibi ülkeler genel olarak vize sorunu çıkartmamakta ve mesafe olarak yakın, hayat pahalılığı oldukça düşük olduğundan turist bütçe dostlarıdır.

SEYAHAT : Ucuz olarak seyahatte, Interrail ve uçak seyahatleri en mantıklı olanlardır. Interrail, ‘’global pass’’ gibi programlarla ucuza tren seyahatleri sunmaktadır. Uçak rezervasyonları, 4-5 ay öncesinden yapılırsa oldukça makul hale gelmektedir. Püf noktası olarak, aktarmalı uçmak ve bagaj ağırlığına dikkat etmek oldukça önemlidir.

KONAKLAMA : Kesinlikle oteller ve pansiyonlardan yurt dışında uzak durun. En ucuzları bile ilave vergi alabilmektedir. Ucuz olarak kapatmak için, öncelikli tercihiniz hosteller olmalıdır. Alternatif yollar olarak internette konaklamalı değişim programı, ev temizliği karşılığı ücretsiz kalmak gibi programları tercih edebilir, tatil bütçenizi büyük oranda rahatlatabilirsiniz. Bir diğer seçenek de kamp yapmaktır, tamamen kişi tercihine kalmıştır.

YEME İÇME : Özellikle Norveç, İsveç, İsviçre vb. ülkelerde, hayat pahalılığı ucuz bir tatil hedefleyen kişinin cüzdanındaki tüm paraya mal olabilmektedir. Bunun yerine ülkeye gitmeden, ton balığı fasülye gibi konserve ürünler, domates ve paketli gıdalar, makarna, pirinç gibi ürünleri yanınızda götürebilirsiniz. Ayrıca gittiğiniz ülkede turist magneti, yüksek fiyatlarla satış yapan yerler yerine, yerel halka danışarak en ucuz nerede yiyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

GEZİ, ALIŞVERİŞ : Bir turistin en büyük düşmanı, şüphesiz ki taksicilerdir. Taksi yerine mümkünse yürümek, mümkün değilse de toplu taşıma araçlarını kullanın. Gezeceğiniz müze, sanat evlerinin internet rezervasyon ya da özel günlerdeki ücretsiz açılışlarını kaçırmayın. Şehir gezmek için de bahşiş usülü, gönüllü olarak çalışan ‘’Free Guide Tour (ücretsiz şehir turları)’’ kesinlikle denemeye değerdir. Alışverişlerinizi ise kesinlikle yerel dükkan ve mağazalardan, mümkünse pazarlık yaparak yapmaya çalışmak, ucuz ve keyifli bir tatilin anahtarlarından olacaktır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Hıdırellez de Neler Yapılır Nasıl Dua Edilir

   Dünyada 6 Mayıs bereket bolluk sağlık talih kısmet şifa uğur ve mutluluk gibi sayısız dileklerın kabul edildiği gün olarak kabul edildiği gündür.     Hızır ve İlyas peygamberler her yıl 5 Mayısı 6 Mayısa bağlayan gece buluşup doğaya can vermek üzere sözleşmişler. Onlar tüm gece boyunca gezerler.     Gül ağaçlarına asılan veya suya bırakılan dilekleri toplarlar. Eğer sizinde dilekleriniz bulunursa bugün yerine gelir.Bakalım kimin ne dilekleri var kimin dilekleri kabul olacak.     Hızır v

   , Yer: Dilek Duaları

  • Kara Büyü Hangi Amaçlarla Yapılır?

   -Kara büyü birbirini seven iki insana yaptırılabilir ya da karı kocanın boşanması için de yaptırılmaktadır.   -Bazı kimseler kara büyüyü dil bağlamak amacıyla yaptırmaktadır. Burada kara büyü yapılan kişi yaptıran kişiye karşı suskunlaşması ve onun önünde konuşamaması amaçlanmaktadır.   -Kara büyü yaptırılan diğer bir olay ise erkeğin kudretini bağlamaktır. Bunu da genellikle bir erkeğin gerdeğe girdiğinde erkeklik kudretini kullanamaması ya da eşini aldatan erkeklerin diğer kadınlar

   , Yer: Büyü

  • Bulutların Üzerinde Bir Tatil İçin; Kapadokya!..

   Bulutların üzerinde bir tatil için; Kapadokya! Kapadokya, Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor. Bu güzel bölge, dünyada daha önce gördüğünüz hiç bir yere benzemeyen bir coğrafyaya sahip. İç Anadolu'da Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Kayseri illerinin sınarılarına kadar uzayan geniş bir bölge burası. O yüzden bu güzel coğrafyaya vakit ayırın. Günübirlik turlara feda edilemeyecek kadar özel bir yer burası, hem de 4 mevsim. ÖLMEDEN ÖNCE GÖRÜLMESİ GEREKEN 5 YERDEN

   , Yer: İçanadolu Bölgesi

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

×
×
 • Yeni Oluştur...