Jump to content

Güvenli İnternet Alışverişi Nasıl Yapılır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

SSL (güvenli giriş katmanı) ve SET (güvenli elektronik işlem) gibi teknolojik gelişmelerden sonra çevrimiçi alışveriş yapmak herhangi bir yerde alışveriş yapmak kadar güvenli. Tüm satış ortamlarında olduğu gibi ihtiyatlı ve sağ duyulu davranın. Aşağıda önerileri bulabilirsiniz.

 

 

Bildiğiniz ve güvendiğiniz çevrimiçi satıcılardan alışveriş yapın. Tanımadığınız bir bir satıcı hakkında bilgi edinmek için web sitesinden güvenceler, garantiler ve iade koşullarını okuyun.

Sitede güvenlik belirtilerini arayın. Açılmamış bir kilit ya da anahtar sembolleri, “https://” ile başlayan adresler ve "Güvenli Giriş Katmanı" (SSL) simgeleri ödeme bilgilerinizi sadece sizin ve satıcının görebileceği anlamına gelir.

Kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını öğrenmek için gizlilik açıklamalarını okuyun. En güvenilir çevrimiçi satıcılar bu bilgileri kolaylıkla erişilebilir hale getirenlerdir.

Ödemenizi kredi kartı ya da hesap kartınızla yapın. Kartınızla bir mağazadan alışveriş yaptığınızda, telefon ya da mail ile sipariş verdiğinizde korunduğunuz gibi internetten alışveriş yaparken de aynı şekilde korunuyorsunuz.

İşleminizin bir kaydını saklayın. Siparişinizin onayını kaydedin ve/veya yazdırın

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...