Jump to content

Aytaşı


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

aytasi-nasil-kullanilir_646x340.jpgMor, mavi ve altın tonlarındaki yüksek enerji ışınlarıyla dolu olan aytaşı dış yüzeyi kar beyazı görünümünde bir taştır. Birçok şifalı taşta olduğu gibi aytaşının da esrarengiz faydaları olduğuna inanılır. Kadınlığı simgelediğinden medeniyetler tarafında mücevherat yapımında sıkça kullanılan aytaşı tarih boyunca sihir ve gizemlilik gibi unsurlarla ilişkilendirilmiştir.

Aytaşı Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

 

 • Aytaşı farklı kültürlerde yüzyıllarca kullanılmıştır. Aytaşı Çin felsefesindeki iyiliği ve ışığı temsil eden “yin” e çok benzer. Ayın dinlendirici ve gizemli enerjisi insanlara huzur, barış ve denge getirir. Aytaşının insanlara getirdiği sakinlik hissi ona dünyevi olmayan bir nitelik de katar. Aytaşı insanlara yaratıcı enerji ve optimist bir yaklaşım kazandırır. Huzuru kalmamış bir ev ya da iş ortamını dengelemek adına bu yaşam alanlarına aytaşı getirmek doğru bir seçim olabilir.
 • Mücevher olarak da aytaşları oldukça popülerler. Her aytaşı eşsiz ve kendine özgü olduğundan bir aytaşının birebir aynısı ile karşılaşmanız mümkün değil. Yüzük, kolye ya da bilezik gibi farkı takı çeşitlerinde kullanılır. Aytaşından bir kolye takmanın duygulara iyi geldiğine inanılırken, aytaşı bir yüzüğün ise iç dengeyi sağlamaya yardımcı olduğuna inanılır.
 • Aytaşı anne şefkatine yakın bir his yaratabilen tek taştır ve bazı kültürlerde doğurganlığı ve yeniden hayata gelişi temsil eder.
 • Ay taşınız ne kadar renkli, parlak ve canlıysa o kadar iyileştirici etkisi olur.
 • Aytaşı nadir bir taş olmadığından fiyatı oldukça ucuz ve hemen her yerde satılır.
 • Meditasyon yapan insanlar tarafından aytaşı küreler ve yumurtalar sıkça tercih edilir. Aytaşının Budizm gibi dinlerde tanrı ve insanlar arasındaki bağı güçlendirdiği düşünülür.
 • Aytaşlarının bakımı oldukça zordur. Aytaşınızın temizliğini düzenli olarak yapmaya dikkat edin; onu sıkça temizleyin ve güneş ışınlarına maruz kalmaktan koruyun. Aytaşınızı düzgün muhafaza etmeniz durumunda aytaşının iyileştirici ve dengeleyici enerjisinden yararlanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Aytaşı Kolye (Zayıflama Kolyesi)

   Zayıflama Kolyesi   Doğal taşların mucizevi etkileri bütün insanlık tarafından bilinmektedir. Doğal taşlardan Ay Taşı'da yine aynı şekilde mucizevi etkileri sayesinde bilinirliğini göstermektedir. Ay taşı etkileri bakımından ikiye ayrılmaktadır, bunlar fiziksel ve metafiziksel psikolojik etkileridir. Ay Taşı'nın Metafiziksel Psikolojik Etkileri Aytaşı, kişinin duygusal gerilimden kurtulmasına ve duygularını kabullenmesine yardımcı olur. Aşırı tepki verdiğiniz ve endişeli olduğunu

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Aytaşı Yüzük Modelleri...

   Aytaşı Yüzük Modelleri   Aytaşının yüzüklerdeki zarafeti ve şıklığı. Aytaşı yüzük modelleri, çeşitleri. Aytaşı yüzükler.                        

   , Yer: Kadın Moda

  • Aytaşı

   Aytaşı, lenfotik sistemdeki bozuklukları ortadan kaldırır. Duygusal dengeleyici vasıflara sahiptir. Tutumlarda esneklik yaratır. Hindistan da kutsal bir taş olarak kabul gören Aytaşı‘nın sevgilileri daha ihtiraslı yaptığı söylenir. Aytaşı, kadınlar tarafından kısırlığa iyi geldiği ve üreme organlarının sorunlarını çözmesi ve de kolay doğum yapmaya yaradığı için taşınır. Kişilerdeki egoizmi giderdiği ve fazla yemek yeme dürtülerini ortadan kaldırdığı da bilinir. Aytaşı üzerine yapılan riv

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Aytaşı (İndigo ve Kristal Çocuklar )

   AYTAŞI; Doğuştan kendini mistik, ruhani hisseden ve varoluşunu sorgulayanlar içindir. Suyun mavisini değişik tonlarda içinde barındırır. Güneş ışığına tuttuğunuz zaman su mavisinin turuncu renklere büründüğünü görürsünüz. Bu görüntü ise büyüleyicidir. Oldukça güçlü bir etkisi vardır. Sol bileğinizde taşırken bir bakarsınız serin bir enerji, bir bakarsınız sıcak enerji akıyor. Gizemi kendi enerjisinde, kristalin kendi bilincinde saklıdır.   Ruhsallığınızı önemli ölçüde arttırır. Spirit

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

×
×
 • Yeni Oluştur...