Jump to content

Zümrüt Nasıl Kullanılır?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

zumrut-nasil-kullanilir_646x340.jpg

 

Zümrüt yeşil renkte bir doğal taştır. Rengini içerisindeki krom ve vanadyum verir. Elmas, yakut ve safir ile birlikte en değerli dört taştan birisidir. Zümrüt görünüşü itibariyle kadınlar için çok etkileyicidir, ruhsal ve fiziksel sorunlara şifa olarak kullanılır. Faydalarından daha çok yararlanabilmek için bakır ve gümüşle kullanılması tavsiye edilir.

Bağışıklık sistemine iyi geldiğine inanılan zümrüt taşı ciğerlerin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Sindirim, dolaşım ve boşaltım sistemini güçlendirir. Dizanteri tedavisinde yardımcıdır. Kanı temizleyerek yılan ve akrep gibi zehirli hayvanların ısırıklarının tedavisinde faydalıdır. Zümrüt dövülerek gül suyu ile karıştırılıp ısırığın olduğu bölgeye uygulanır ve kanın temizlenmesi sağlanır. Göz hastalıklarından korur ve gözü kuvvetlendirir. Böbrek ağrısı çekenlere zümrüt taşı önerilir. Vücüda temasıyla fazla elektriği üzerine çeken zümrüt topraklama etkisi yaparak gerginliği, depresyonu, aşırı siniri uzak tutar.

Fiziksel özelliklerinden çok psikolojik etkileri olan zümrüt taşı insanın ruhsal olarak gelişmesini sağlar. İnsana mutluluk verir ve travmaları, kötü anıları geride bırakmayı sağlar. Sezgi ve konsantrasyonu artırarak yaratıcılığı tetikler. Yaydığı enerjiyle kişiye umut verir, inanç sağlar. Özgüven sağlar, hitabet yeteneğini geliştirir. Sara krizlerini önler, epilepsinin atlatılmasına yardımcı olur. Zümrüt ile masaj yapıldığında kişi pozitif enerji ile dolar bu sayede taştan daha etkili faydalanılabilir.

Zümrütler kusursuz olmazlar, üzerilerinde çatlaklar olabilir. Çatlaklar aynı zamanda taşın gerçek zümrüt olduğuna da kanıttır. Hiç çatlak olmaması durumunda taklit olma olasılığı yüksektir. Çatlaksız zümrütler diğer zümrütlerden çok daha pahalı ve değerlidir. Başka yeşil maddelerle çatlakları kapatılan zümrütler piyasada oldukça fazla ve yüksek fiyatlara satılır. Gerçek zümrütü ancak tecrübeli profesyoneller anlayabilir bu yüzden güvenilir yerlerden alınmalı ve taşın sertifikası istenmelidir.

Temizlenirken ani ısı değişimlerinden uzak tutulması gereken nazik bir taştır. Diğer doğal taşlara göre daha kolay zarar görebilen zümrütü temizlemek için kuru ve yumuşak bezler kullanılmalıdır. Kimyasal temizleyiciler taşın çatlaklarında birikebileceği için parlaklığını ve berraklığını bozmamak adına kullanılmamalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...