Jump to content

Hematit Taşı


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

hematit-tasi-nasil-kullanilir_646x340.jpgDemir elementinin başlıca kaynaklarından birisi olan hematit taşı nadir bulunan taşlardan birisidir. Yapısındaki minerallerden dolayı oldukça şifalı taşlar kategorisinde yer alır. Hematit taşı eski çağlarda tılsım olarak da kullanılmıştır. Günümüzün modern dünyasında ise taş genel olarak bel soğukluğunu almak için kullanılır. Kan taşı olarak da bilinen bu taş insan üzerinde oldukça etkilidir. Bulunduğu kayaçların yapısına göre farklı şekillerde ve renklerde oluşabilir. Aynı zamanda çelik üretiminin ana hammaddelerinden birisidir.

Hematit taşı genel olarak kan dolaşımı üzerinde pozitif etki sağlar. Dalağın doğru bir şekilde çalışmasına yardım eder. Daha bir çok ruhsal ve bedensel soruna etki eden taşın diğer faydaları ise aşağıdaki gibidir.

 

 • Stres azaltıcı etkisi vardır.
 • Enerji vererek canlılık hissinin artmasına yardımcı olur.
 • Taşın çekim gücü oldukça fazladır; bu nedenle kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek duygularını arttırır.
 • Karar verme aşamalarında yaşanan güçlüklerin aşılmasına yardım eder.
 • Mafsal romatizmaların belirtilerini azaltmaya destek olur.
 • Günümüzde yaygın olarak bel soğukluğunu almak için bel üzerinde tutulur.
 • Aşırı duygu ve heyecan durumlarının aşılmasına yardım eder.
 • Zihnin berraklaşmasını sağlayarak akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.

Hematit taşı genel olarak stres düşmanıdır. Stres nedeniyle oluşan etkileri azaltmak için oldukça etkilidir. Hematit taşının bu etkilerinden faydalanmak için hematit taşı ile hazırlanmış bileklikler, kolyeler ve diğer takı ürünlerini tercih edebilirsiniz. Hematit taşı yaydığı elektromanyetik kuvet ile bedene etki eder ve enerji verir. Bu nedenle kendinizi yorgun veya halsiz hissetmeniz durumunda tekrar enerji kazanmak için hematit bilekliği kullanabilirsiniz.

Hematit taşının beden ve ruh üzerindeki etkilerinin sürekli olması için belirli periyotlar ile taşların temizlenmesi gerekir. Hematit taşının temizlenmesi ile birlikte etkisi daha fazla güçlenir ve bedendeki negatif etkileri daha güçlü olarak çeker. Hematit taşını temizlemek ise oldukça kolaydır. Taşı temizlemek için taşı akan su altında 5 dakika kadar durulayabilirsiniz veya 1 saat kadar güneş ışığında bekletebilirsiniz. Eğer hematit taşından yapılmış takılar kullanıyorsanız takılarınızı 5 dakika kadar yumuşak bir bez ile silebilirsiniz. Hematit taşının en etkili kullanım şekli için ise uzmanlarına danışmanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Hematit Taşı Hakkında Bilgiler...

   Hematit Taşı Özellikleri   Kimyasal Bileşimi, Fe2O3 Kristal Sistemi, Trigonal Kristal Biçimi, Genellikle ince yada kalın levhamsı kristaller, rombohedral, piramidal ve nadiren de prizmatikdir. İkizlenme, Penetrasyon ikizi tipikdir. Sertlik, 5 – 6 Özgül Ağırlık, 5.26 Renk ve şeffaflık, Çelik grisi-siyah, opak Çizgi Rengi, Kırmızı-kırmızımsı kahverengi Parlaklık, Metalik     Hematit, demirin başlıca kaynaklarından biridir.   Narin bir kristal çeşididir ve işlenirken Mohs’a göre 6,

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Hematit Taşı

   Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Dalağın doğru çalışmasını sağlar.   Enerji ve canlılık verir, stresi azaltıcı etkisi vardır. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir. Özellikle karar verme güçlüklerine birebirdir. Eski çağlarda tılsım olarak kullanılan taşların başında gelir, ancak modern çağda da insanlar bu taşın bel soğukluğuna iyi geldiği inancındadırlar.

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

×
×
 • Yeni Oluştur...