Jump to content

Kaplan Gözü Taşı


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

kaplan-gozu-tasi-nasil-kullanilir_646x340.jpgAteşli ve dinamik enerjisiyle, kaplan gözü taşı koruyucu özelliği olan değerli bir taştır. Tüm kaplan gözü taşları renklerine bağlı gücü ve dayanıklılığı olarak değişik derecelerde temsil ederler. Aynı zamanda bu tür taşların mistik özellikleri olduğu düşünülür.

Kaplan gözü taşı nedir?

Kuvars grubunun bir üyesi olan kaplan gözü taşı aslında kuvarsta doğal olarak bulunan mavi asbestos ve silisin bir çeşididir. Bu değerli taş genelde bir başkalaşım taşından kesilir. İpeksi bir parlaklığa sahip olan kaplan gözü taşı kırmızı ve kahverengiden altın rengine kadar değişik tonlarda bulunabilir. Eğer taş tamamen silisleşmediyse “Şahin Gözü” denilen ve çok nadir görülen mavi bir renge bürünebilir.

Bu taşın özel anlamı nedir?

Kaplan gibi, bu taşı üzerinde taşıyan kişi de en elverişli zamanı beklemek için gereken sabra, konsantrasyona ve kararlılığa sahip olur. Bu değerli taşı yanınızda bulundurarak hastalık veya dış etkilerin getirdiği negatif enerjiyle savaşmak için gereken cesarete sahip olabilirsiniz. Kaplan gözü taşının getirdiği uyum ise meditasyonla birleştiğinde sakinleştirici ve faydalıdır.

Kaplan gözü taşı nasıl kullanılır?

 

 • Mücevherat: Mücevher olarak kullanıldığınızda çok çekici bir taş olduğu için insanların gözlerine takılır ve çok sık iltifat alabilirsiniz. Güzel bir taş olmasına rağmen oldukça ucuzdur. Genelde kolyelerde ve bileziklerde kenar süslemesi olarak kullanılır fakat isteğe göre her şekilde yanınızda bulundurabilrsiniz.
 • Manevi güç: Bu değerli taşta bulunan 3 ana renk altın sarısı, kırmızı ve mavidir. Bu renklerin her biri bulunduranla birlikte kalan ve etraftakilere kendilerini hissettiren bir atmosfere sahiptir. Altın sarısının canlılık ve parlaklık, kırmızının kalp dolaşımı ve mavinin yüksek manevi doğayla alakalı bir aurası vardır. Bu üçü bir araya gelince kişiye daha güçlü bir kişisel farkındalık ve refahı yüksek bir ruhsal durumu sağlar. Bu yüzden bu taşı alırken her rengin belirgin olmasına dikkat edin.
 • Fiziksel şifa: Yukarıdaki faydalarının yanı sıra kaplan gözü taşı fiziksel iyileşmeye de iyi gelir. Yüksek kan basıncı ve astım gibi rahatsızlıklardan şikayetçiyseniz bu şifalı taş vücudunuzun dengesini korumanıza yardım edebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Kaplan Gözü Taşı...

   Rengi:İçinde demir oksidin oluşturduğu sarı veya altınımsı kahverengi bandımsı çizgiler bulunan siyah   Çizgi rengi:Beyaz Parlaklığı:Camsı,Yanardöner İpeğimsi Görünümü:Opak Sembolü olduğu hususlar:Erkeksi enerji,Bağımsızlık Özdeşleştiği burçlar:İkizler,Aslan,Akrep,Oğlak,Yengeç,Kova Özdeşleştiği unsur:Ateş Çıkarıldığı Ülkeler:Güney Afrika;Avustralya,Burma Kristal Kuvarsın alt türü olan Kalsedon ailesindendir. Agat(Akik),Yosunlu Akik,Kantaşı ile de türdeştir. Asıl rengi

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

×
×
 • Yeni Oluştur...