Jump to content

Lapis Lazuli Taşı


Önerilen Mesajlar

lapis-lazuli-tasi-nasil-kullanilir_646x340.jpgTarih boyunca insanoğlu tarafından en çok aranılan taşlardan biri olan lapis lazuli derin gök mavisi rengiyle soyluluğun, onurun, tanrıların, gücün, görüş ve ruhun sembolü olmaya devam ediyor. Peki, zamanında Tutankamon’un altın lahdini süslemiş olan bu değerli taş nedir ve nelere iyi gelir?

Lapis lazuli taşı nedir ve nasıl oluşur?

Lapis lazuli taşı tek bir mineralden oluşmaz. Aksine lazurit, kalsit, pirit ve az miktarda olan başka minerallerin birleşiminden meydana gelir. Bu özelliğinden dolayı lapis lazuli mineralden çok bir kayadır fakat bu faktör onun bir değerli taş sayılmasını engellemez. Tam çevirisi “mavi taş” olan bu değerli taşın en saf ve kalitelisi Afganistan’da çıkarılır.

Lapis lazuli taşı nelere iyi gelir?

Değerli olduğu kadar yararlı da olan lapis lazuli taşı birçok alanda taşıyan kişiye fayda sağlar. Bu taş özellikle boğaza, gırtlağa ve ses tellerine iyi gelir; endokrin ve tiroit bezlerini düzene sokar. Duyma kaybını düzelttiği gibi diğer kulakla ve geniz yoluyla ilgili rahatsızlıkları da yatıştırır. Kan dolaşımını ve kalp ritmini geliştirdiği düşünülen lapis lazuli taşı vertigoyu ve kan basıncını azaltır. Ayrıca adet düzensizliği ve krampları gibi rahatsızlıkları olan kadınların şikayetlerini azaltır.

Lapis lazuli bu özelliklerinin yanı sıra insana manevi olarak da fayda sağlar. İçinizdeki gerçekleri açığa çıkartarak kişisel farkındalığınızı artırır ve bu doğruları kabul etmenizi kolaylaştırır. Bastırdığınız duygularınızı gün yüzüne çıkarmanızı ve bunlardan kurtulmanızı sağlayarak kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlar. Dürüst ve şefkatli olmanızı teşvik eder. Aynı zamanda motivasyonlarınızın ve inançlarınızın farkına varmanızı sağlayarak size hayata karşı daha sağlıklı bir bakış açısı sağlar. Limitlerinizi size gösterdiği gibi yeteneklerinizi en iyi şekilde geliştirmek ve büyümek için gerekli olan olanakları görmenize yardım eder.

Lapis lazuli taşı nasıl kullanılır?

 

  • Bu değerli ve şifalı taşı mücevherlerinizde, oymalarınızda veya çeşitli eşyalarınızda süsleme olarak kullanabilirsiniz.
  • Huzur ve sevgi getirdiği için bu taşı öğütüp evinizde kullanabilirsiniz.
  • İş yerinizde terfi ve başarı istiyorsanız üzerinizde taşımanız önerilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...