Jump to content

El Falı


teoka
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hangi insan elini gösterirse, vicdanını ve yüreğini sergilemiş olur diyor eski bilgeler...

 

El falı, günümüzde gırgır veya kız tavlama yöntemi gibi eğlence aracı da oluveriyor.

 

Oysa madalyonun tersi öyle değil...

 

Bu konuda çok ciddi araştırmalar yapılmaktadır.

 

Sitemizin bu bölümünde açık ve seçik herhangi yanlış anlaşılmalara neden olmadan el falı ve karakter çözümünü anlatacağız.

 

El falı sayesinde merak ettiğiniz kimselerin karakterlerini görebilirsiniz.

 

Bu falın asıl amacı, insanların mizaçlarını, eğilimlerini, yeteneklerini ve karakterlerini açıklamaktır.

 

Ellerimiz, avuçlarımızdaki çizgiler, parmaklar ve tırnaklar karakterimizin, hedeflerimizin ve kaderimizin ipuçlarıdır. Bu mesajları bir kez öğrendiğinizde, tüm gücünüzü daha zengin Güçlü ve zayıf yanlarınızı, yeteneklerinizi ve sınırlarınızı anlamada, çok ‘ben’li kişiliğinizi geliştirmede size yardımcı olur. ‘Ben neysem oyum,’ diyebilirsiniz; fakat neyseniz o olabilmeniz için, önce ne olduğunuzu bilmeniz gerekir.

 

Gali ve Lavaler isimli bilim adamları, kafatasına göre akıl, yetenek ve karakterleri incelemiş, ama bazı noktaların gizli kaldığını ve bunların ancak ele bakılarak açıklığa kavuştuğunu ispatlamışlardır.

 

El falının asıl amacı, geleceği öğrenmek değil, karakterleri çözümlemektir dedik, Ne var ki, ele bakarak keşfedilen bazı ipuçları sayesinde yaşamın akışı (bir dereceye) kadar) mantıksal olarak tahmin edilebilir.

 

Örneğin nasırlı, güneşten yanmış, esmer ve çatlak bir el gördüğünüzde bunun bir çiftçiye ait olduğunu bilmek için büyücü olmanız gerekmez, mahsul ekim ve hasatla ilgili akıllı tahminler yapabilirsiniz.

 

Veya basit giyimli bir genç kız, iğneden delik-deşik olan parmağını gösteriyorsa, onun terzi olduğunu hemen anlamanız gerekir, birinin onu sevdiğini söylerseniz, yanılma olasılığınız çok azdır.

 

Elin Bütün Olarak İncelenmesi

 

El falına başlamadan önce, öncelikle elin bütün olarak incelenmesi gerekir.

 

El falını öğrenmek isleyenler, ilk olarak elin şekli hakkında bilgi edinmelidirler.

 

İnsanlarının çok içe yarayan en önemli uzvu hiç şüphesiz ki elleridir

 

Eller birçok şeyi simgeler; din adamlarının elleri dinsel bağlılık, büyüklerin ellen saygı, hanımlarınki ise nezaket ve sevgi belirtisi olarak öpülür...

 

Evlenmek üzere olanlar, sevgilisinin elini tutarak duygularını anlatır.

 

Tanrıya dua ederken de ellerimizi gökyüzüne doğru açarız. Böylece Tanrıya karşı aciz ve zayii olduğumuzu, Ona her zaman ve her şartta ihtiyacımızı, gereksinmemizi ifade ederiz...

El Falınıza Bakın

hayat-1.gif

HAYAT ÇİZGİSİ

 

Hayat Çizginiz () ise evinizden bir kez ayrıldığınızda, tekrar geri dönmeyeceğinizi işaret ediyor. Hayatınızda büyük hareket ve yolculuklara eğiliminiz olacak.

Hayat Çizginiz () ise sizin yaratıcı ve romantik bir yapıya sahip, oldukça tutkulu bir insan olduğunuzu gösteriyor.

Hayat Çizginiz () ise yolculuk yapmaktan hoşlandığınızı, ancak her zaman yine evinize döndüğünüzü söylüyor. Daha geniş yere ihtiyacınız olmanız, zamanınızın çoğunu açık havada geçirmeyi tercih etmenizi açıklıyor. Güçlü romantik eğilimlere sahipsiniz.

Hayat Çizginiz () ise evinize yakın kalmaktan hoşlandığınızı gösteriyor. Çok fazla maceracı ve atılgan değilsiniz. Ayrıca hassas ve kolay kırılır yaratılışa sahipsiniz.

akil-1.gif

Akıl Çizgisi

 

Akıl Çizginiz () ise kendinizden son derece emin ve aşırı aceleci olduğunuzu işaret ediyor. Bağımsız nitelikteki kişiliğiniz sık sık iyi düşünmeden kararlar almanıza sebep oluyor.

Akıl Çizginiz () ise kendinizden emin, iyimser ve kendi kendinize karar almada yetenekli biri olduğunuzu gösteriyor. Fikirleriniz hakkında konuşmaktan çekinmiyorsunuz.

Akıl Çizginiz () ise kendinizden emin olmadığınızı, fakat şikayetlere karşı duyarlı olduğunuzu işaret ediyor. Her an birileriyle tartışmaya hazır gibisiniz, fakat politik aktivitelerin içerisinde yer almanız durumunda bu duygunuz tümüyle uzaklaşacak.

kalp1-1.gif

Kalp Çizgisi

 

Kalp Çizginiz () ise sizin aşırı tutkulu, ihtiraslı ve güçlü seks dürtüleri olan biri olduğunuzu işaret ediyor. Bununla beraber, bazı bencil eğilimlere sahip olduğunuzu ve kendi gereksinimlerinizi partnerinizinkinden daha çok ön plana aldığınızı gösteriyor.

Kalp Çizginiz () ise eril bir kişilik yapısına sahip olduğunuzu ve arzularınızı kolaylıkla harekete geçirebildiğinizi gösteriyor. Fiziksel ve duygusal yanlarınız arasındaki dengeyi koruyabilme yeteneğiniz size sıcak ve cömert bir değer kazandırıyor.

Kalp Çizginiz () ise dişil bir kişilik yapısına sahip olduğunuzu, kendinizi sakınarak ve pasif bir tarzda ifade ettiğinizi işaret ediyor. Bu arada hislerin, duyguların, aşk maceralarının ve özel karşılaşmaların hayatınızda önemli bir rolü var. Kolaylıkla kıskanabiliyorsunuz.

Kalp Çizginiz () ise oldukça eril veya fiziksel bir kişiliğe sahip olduğunuzu işaret ediyor. Partnerinizi onun sosyal statüsü ve parasal durumuna göre seçme eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.

kader-1.gif

Kader Çizgisi

 

Kader Çizginiz () ise meslek hayatınıza erken ve bağımsız olarak başlayabileceğinizi işaret ediyor, ve iş hayatında başarılı olacağınızı gösteriyor.

Kader Çizginiz () ise kısmet ve alın yazınızın değişken olduğunu, belirsiz ve büyük oranda diğer insanlar tarafından belirlendiğini söylüyor. Eğer kaderinizin akışına izin verir ve kendinizi bırakabilirseniz, güzel sanatlar veya edebiyatla ilgili konularda kariyer yapabilirsiniz. Yaşantınızda en büyük etkiyi bırakacak insanlar acenteler, yöneticiler ve yapımcılar olacak.

Kader Çizginiz () ise yaşantınızın ilk dönemlerinde oldukça büyük sıkıntılar içerisinde geçireceğinizi, ve bunun size başarının sıkı çalışmakla geleceğini öğreteceğini işaret ediyor. Bu öğrenme sürecine göre, kariyeriniz ve parasal bağımsızlığınıza biraz geç kavuşacaksınız.

Kader Çizginiz () ise hayatınızın ilk dönemlerinde kendinizi bağımsızlık duygusundan ve gelecekle ilgili kariyer planlarından yoksun hissedeceğinizi bildiriyor. Meslek hayatınıza başlangıcınız oldukça kısıtlı ve sizin tüm potansiyelinizi ortaya koymuyor. Yaşantınız boyunca, aileniz ile sıkı bir bağlantı içerisinde olacaksınız.

sohret-1.gif

Şöhret Çizgisi

 

Şöhret Çizginiz () ise zeki bir kafa yapısına diğerlerinden farklı bir karaktere sahip olduğunuzu işaret ediyor. Erken dönemlerde kazanacağınız servet ve ün size parlak bir yaşam sunacak.

Şöhret Çizginiz () ise yaşantınızda gerçekleşecek olan bir aşk olayı veya evliliğin, kariyeriniz üzerinde son derece pozitif etkilerde bulunacağını işaret ediyor. Buna göre, mutluluk ve maddesel başarıya hayatınızın ileri dönemlerinde ulaşacaksınız.

Şöhret Çizginiz () ise olağanüstü bir karaktere ve dış etkilere bağlı olarak insanlık yararlı veya zararlı olabilecek bir güce sahip olduğunuzu söylüyor. Edebi sanatlarda bir çok kişisel başarı ve yükseliş kazanacağınızı işaret ediyor. Bunlar sizin kariyerinize yardım ve rehberlik edecek.

Şöhret Çizginiz () ise sizin orijinal veya teknolojiyi altüst eden fikirlerinizden birinin kişisel bir başarı ve büyüme kazandıracağını işaret ediyor.

Şöhret Çizginiz () ise yaşantınızın ileri safhalarında bir şans döneminin başlayacağını ve büyümek üzere süreceğini, size çok daha fazla başarı getireceğini söylüyor.

EL ŞEKLİ

su su-1.gif (uzun parmaklardikdörtgen şeklinde avuç)

hava hava-1.gif (uzun parmaklarkare şeklinde avuç)

ateş ates-1.gif (kısa parmaklardikdörtgen şeklinde avuç)

toprak toprak-1.gif (kısa parmaklarkare şeklinde avuç)

 

Su Grubu ele sahipsiniz. Sessiz, çekingen, hayalci, endişeci ve sezgileri kuvvetli birisiniz. Sizin için en iyi meslekler hemşire, psikiyatrist, zoolog ve fizikçi olmaktır.

Hava Grubu ele sahipsiniz. Bağımsız, zeki, analitik ve önceden tahmin edilemez bir kişisiniz. Sizin için en iyi meslekler yazar, psikiyatrist, bilim adamı, detektif ve öğretmen olmaktır.

Ateş Grubu ele sahipsiniz. Hareketli, kıpır kıpır,canayakın,tutkulu,emin ve oldukça karmaşık birisiniz. Sizin için en ideal meslekler politikacı, komedyen ve temas olmayan sporlarda sporcu olmaktır.

Toprak Grubu ele sahipsiniz. Kararlı, gururlu, vefalı ve dikkatli birisiniz. Sizin için en iyi meslekler sporcu, sanatçı, müzisyen ve laboratuarcı olmaktır.

 

dır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Deste Katina Aşk Falı Nasıl Bakılır? Öneriler ve İpuçları

   Deste Katina Rehberi   Bu yazımda Deste’ye dair çeşitli kişisel notlarımı aktarmak istiyorum. Burada yazanları başta Tarot olmak üzere pek çok kehanet destesine uyarlayabilirsiniz, ancak ben özellikle Deste’ye dair olacak şekilde anlatmaya çalışacağım.   Deste, birlikte çokça anıldığı Katina’nın mizacına binaen en zor destelerden biri olarak addedilir. Tam tabir bu olmasa da biraz zor olduğu bir gerçektir, özellikle herhangi bir şekilde davet almadan kendisini edinenleri kolay kol

   , Yer: Astroloji, Fal ve Kehanetler

  • 32 Kartla Yapılan İskambil Falı Ve Değişik Fallar

   iskambil kağıdıyla fal açılımı   Iskambil kagitlariyla fal bakmak yüzyillardan beri ragbet gören bir usuldür. Ve nesilden nesile devredilen bir çok tarzlari vardir. Kartomani adini tasiyan iskambil falinda, fala tek basina bakmak ugursuzluk sayilir.Süje, yani falina bakilacak kimse, digeri de bakici, yani gelecegi okuyacak kimsedir. Kagitlari süje keser. Fala baslamadan önce, bir kagit süjeyi temsil amaciyla seçilir. Eger süje esmer ise, kadinlar için maça kizi, erkekler için maça papazi, ege

   , Yer: Astroloji, Fal ve Kehanetler

  • Tarot Falı Baktirmanin Sakincalari

   Ne tarot fali bakanda keramet var ,nede tarot kagitlarinda.tarot falı bakanların tamamı ıstisnasiz cinlerle bakmaktadır.ben cinlerle bakmıyorum diyorsa bil ki ya kandırılıyor yada yalan söylüyordur.bizler ne deriz vay be herşeyi mi bildi deriz.yasadiklarimizdan bildi.nasil mi bildi?daha öncede yazdığım üzere,sağ ve sol kulağımızın iki parmak üzerinde bulunan yasadiklarimizin tamamının depolandığı yer mevcut.bu yerden cinler alırlar çıkarırlar ve sizi hayretler içerisinde bırakırlar.bizim anlamam

   , Yer: Astroloji, Fal ve Kehanetler

  • Katina Tarot Falı

   Bu yazımda Katina Tarot falı hakkındaki bildiklerimi paylaşmak istiyorum. Katina Tarot falı, diğer bilinen adı ile “Deste” diğer kart destelerine nazaran belki de en zor destelerden biri olarak addedilir.     Katina Deste’si özellikle herhangi bir şekilde davet almadan kendisini edinenleri kolay kolay kabullenmez. Katina Deste’si ile gerekli ritüeller eşliğinde tabiri caize çıraklık safhası geçirdikten sonra ancak net cevaplar almaya başlayabilirsiniz. Her zaman belirtmekte fayda gördüğüm üze

   , Yer: Astroloji, Fal ve Kehanetler

  • Tarot Falı Kartları Nerede Satılır?

   Sizlere bu yazımda tarot falı kartlarının nereden satın alabileceğinizi anlatmak istiyorum. Tarot kartları daha önceki yazımda da belirttiğim gibi, tamamıyla kişiye özel olması gereken kartlardır. Kartları onlara sahip olan kişiden başkasının kullanması doğru değildir. Zira, tarot kartların belirli bir frekansta enerjiye sahip oldukları pek çok tarot yorumcusu tarafından bilinen bir özelliktir.     İşte bu yüzden tarot kartları ile kartlara sahip olan kişi arasında güçlü bir enerji bağı kurul

   , Yer: Astroloji, Fal ve Kehanetler

×
×
 • Yeni Oluştur...