Jump to content

E- Ticarette Nasıl Başarılı Olunur?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile haberleşme, sanat, reklam, eğitim, vb. hayatımızın her alanında kullandığımız her şey internette bulunabilir duruma geldi. Bu durum o kadar yaygınlaştı ki internetsiz yaşamak oldukça güç durumda.

 

 

Son zamanda elektronik ticaret yani E-ticaret internette hızla yerini almaktadır. Ticaretin internet üzerinden yapılması günümüzde çok yaygınlaşmıştır. Büyük firmalardan küçük üreticilere kadar internet üzerinden ticaret yapılmaktadır.

 

 

E-ticaretin çok sayıda avantajı vardır. Fakat son zamanlarda güvenlik açısından oldukça fazla açığı olduğu için E-ticarete olan güven, tüketici açısından sarsılmış durumdadır. Bu durum ticaret yapan bireyler için olumsuz etki göstermekte ve E-ticarete yeni başlayacakların işlerini zorlaştırmaktadır. Fakat E-ticarette nasıl başarılı olabileceğiniz konusunda birkaç noktaya değinecek olursak:

 

 

Kontrol: E- ticarette başarılı olmanın ilk şartı, ticaretini yapacağınız ürün ya da ürünleri ilk sizin tanımanızdır. Eğer üretici sizseniz ürünün kalite kontrolünü gerekirse kullanarak ya da ücretsiz olarak tüketiciye ulaştırarak memnuniyet ve şikâyetleri dinlemeniz yararlı olacaktır. Bu sayede sattığınız ürünlerin eksik yönlerini veya artılarını görmüş olur tüketiciye daha ayrıntılı bilgi verebilir ve ürün kalitesini yükseltebilirsiniz.

Piyasa araştırması: Ürünlerinizin fiyatını belirlerken piyasa araştırması yapmanız müşteri kazanmak açısından oldukça önemlidir. Başarılı olmanız için belli avantajlar sunabilmeniz satışlarınızın artmasını sağlayacaktır. Ürün kalitenizin de fiyat belirlemede etkili olduğunu düşünürsek ücretlerin fazla yüksek olması satışlarınızın azalmasına hatta durmasına neden olabilir. Bu aşamada doğru kararlar vermek ve gerekirse bir uzmandan destek almak gerekebilir.

Görseller: E-ticaret müşterinin ürünlere fotoğraf ve video gibi görsellerle ulaştığı bir internet ortamıdır. Bu nedenle görsellerin ilgi çekici ve sade olması gerekmektedir. Genellikle düz renk bir zemin üzerinde ürün odaklı çekim yapılabilir. Ayrıca ürünün kullanım aşamasındaki fotoğrafları da tüketici için açıklayıcı olacağından satışlarınızı dolayısıyla da başarınız artacaktır.

Reklâmlar: Ne iş yaparsanız yapın reklâmlar başarınızın %50'sini oluşturur. Yaptığınız reklamlar var olmayan bilgiler içermemeli, müşteriye açık ve net olmalıdır. Reklam yaptığınız yer ve zaman önemlidir. Müşteri kitlenizi iyi belirlemeli ve hedef kitlenin size ulaşabileceği yerlerde reklam yapmalısınız

Müşteri memnuniyeti: Müşteri her zaman haklıdır. Bu cümleyi prensip olarak belirlemelisiniz. Bunun için müşterilerinize olumlu, saygılı, anlayışlı ve güler yüzlü yaklaşmalısınız. Ürün hakkında sorulan tüm soruları sabırla cevaplamalı, siparişi alırken her şeyi not almalı, titiz bir çalışma ile ürünü hazırlayıp paketlemeli ve göndermelisiniz. Ürün müşteriye ulaşana kadar ve sonrasında da takipte kalmalı ve oluşan sorunlarla belli doğrultuda ilgilenmelisiniz. Memnun kalan müşteri devamlı olacak ve en güvenilir reklamcınız olacaktır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Hıdırellez de Neler Yapılır Nasıl Dua Edilir

   Dünyada 6 Mayıs bereket bolluk sağlık talih kısmet şifa uğur ve mutluluk gibi sayısız dileklerın kabul edildiği gün olarak kabul edildiği gündür.     Hızır ve İlyas peygamberler her yıl 5 Mayısı 6 Mayısa bağlayan gece buluşup doğaya can vermek üzere sözleşmişler. Onlar tüm gece boyunca gezerler.     Gül ağaçlarına asılan veya suya bırakılan dilekleri toplarlar. Eğer sizinde dilekleriniz bulunursa bugün yerine gelir.Bakalım kimin ne dilekleri var kimin dilekleri kabul olacak.     Hızır v

   , Yer: Dilek Duaları

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

×
×
 • Yeni Oluştur...