Jump to content

Obsidyen Taşı


Önerilen Mesajlar

obsidyen-tasi-nasil-kullanilir_646x340.jpgTarih boyunca insanlar tarafından öteki dünyayla iletişim için kullanılan obsidyen taşı korunmaya yardımcı olan güçlü bir taştır.

Obsidyen taşı nasıl oluşur?

Obsidyen taşı volkanik lava suyla temas ettiğinde ve kristalleşmesine vakit kalmadan çabucak soğuduğunda oluşur. Bir tür volkanik cam olan obsidyen dünyanın birçok yerinde bulunur. Bu taşın birçok çeşidi vardır ve gökkuşağı, kahverengi, mavi, mor ve yeşil gibi renklerden oluşabilir. Obsidyenin en güzel örneklerinden “kar tanesi obsidyeni”nin üzerinde beyaz benekler bulunurken “gökkuşağı obsidyeni” birkaç renkten birden oluşur.

Obsidyen taşı nasıl kullanılır ve nelere iyi gelir?

Bu taş tarih boyunca içerdiği titreşimden dolayı öteki dünyayla iletişime geçmek için kullanılmıştır. Doğru ışıkta parlak obsidyen taşlarına bakarak siz de kehanet gücüne kavuşabilir ve gelecekte oluşak olayları taşın yüzeyinde görebilirsiniz.

Ayrıca çevrenizde oluşan kendinizin veya çevrenizdekilerin neden olduğu nefret, sinir, korku, üzüntü veya stresten kaynaklı negatif aurayı kaldırmak ve fiziksel, duygusal ve ruhani sağlığınıza yardımcı olmak için bu taşı kullanabilirsiniz. Obsidyen çok kuvvetli bir koruma taşı olduğu için sizi bütün negatif oluşumlardan koruyacak ve kendinizi boş yere üzmenizi engelleyecektir.

Fakat obsidyen çok çabuk etki eden bir taş olduğu için dikkatle kullanılmalıdır. Daha önce yüzleşilmesi gereken negatif duyguları ve hoş olmayan gerçekleri gün yüzüne çıkartabilir. Bu yüzden bazı insanlar obsidyen taşının etkilerini çok ağır buldukları için daha nazik bir taş kullanmayı tercih ederler.

Obsidyen taşı çevredeki bütün negatif enerjileri emer. Bunun için taşınızı düzenli olarak akan suyun altına tutup temizlemeniz önerilir.

Ruhani şifalarının yanı sıra obsidyen taşlarının arterit ağrılarını azalttığına, eklem sorunlarına yardımcı olduğuna ve kramplara iyi geldiğine inanılır. Ayrıca sindirime iyi gelmesi de faydaları arasındadır.

Günümüzde obsidyen taşı çok sert ve keskin olduğu için insan üzerinde kullanımı yetkililer tarafından onaylanmasa da bazı cerrah bıçaklarının yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca evlerde süs eşyası ya da mücevher olarak işlev görebilirler.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...