Jump to content

Schengen Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Schengen, Lüksemburg’un bir kasabasıdır. Önemi ise, 1985 yılında komşu Avrupa ülkelerinin göçmen ve ticaret sınırlarını kendi aralarında kaldırarak kolaylaştırması için, aynı isimle yapılan anlaşmadan gelir. Günümüzde 26 ülke, hepsi birlikte Schengen bölgesini oluşturmaktadır. En son 2011 yılında Liechtenstein katılmıştır ve 2015 yılında Hırvatistan da katılacaktır.

 

 

Birçok insan vizeyi aldıktan sonra diğer ülkelere de gidip gidemeyeceğini merak etmektedir. Cevabı ise, Schengen vizesini aldığınız ülkeye İLK olarak seyahat etmek zorunda olduğunuzdur. Schengen vizesi 90 gün boyunca geçerlidir, anlaşmaya üye olan devletlerde rahatlıkla seyahat edilebilir.

 

 

Peki hangi ülkeler Schengen vizesi kapsamındadır?

 

 

AVUSTURYA

 

 

8.5 milyonluk nüfusu ile, 1997 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

BELÇİKA

 

 

11 milyonluk nüfusu ile, 1995 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Belçika, ret cevabı veren ülkelerin ikincisidir. Çok zor şekilde schengen vizesi vermektedir ve günümüzde de bu problem halen devam etmektedir.

 

 

ÇEK CUMHURİYETİ

 

 

11 milyonluk nüfusu ile, 2007 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

DANİMARKA

 

 

6 milyonluk nüfusu ile, 2001 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

*Grönland ve Faroe Adaları günümüzde halen Schengen vizesi kapsamında değildir, bu bölgelerde prosedür farklı işlemektedir.

 

 

ESTONYA

 

 

1.5 milyonluk nüfusu ile, 2007 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

FİNLANDİYA

 

 

5.5 milyonluk nüfusu ile, 2001 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

FRANSA

 

 

65 milyonluk nüfusu ile, 1995 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

*Denizaşırı tüm Fransa bölümleri ve bölgeleri, halen Schengen ile ulaşıma kapalıdır. İnternet üzerinden online rezervasyon ile başvuru yapılabilmektedir.

 

 

ALMANYA

 

 

82 milyonluk nüfusu ile, 1995 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Ayrıca Türklerin Schengen Vizesini en fazla aldığı ülke konumundadır. Ancak Almanya diğer tüm ülkelerden farklı olarak, kendi konsolosluğundan vize istemektedir ve diğer ülkeler için alınan vizeleri mülteci, kaçakcı problemi yüzünden katiyen kabul etmemektedir. Özellikle Türklerin kalıcı olarak yerleşmeleri de vize alma işleminde işleri zorlaştırmaktadır.

 

 

YUNANİSTAN

 

 

11.2 milyonluk nüfusu ile, 2000 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Ülkeyi kaosa sürükleyen ekonomik krizden sonra, turizm faliyetlerine ağırlık veren Yunanistan, özellikle Türklere yüzde 99 vize vermektedir. Ancak unutulmaması gerekir ki buradan aldığınız vize ile Almanya ve Hollanda’ya girişiniz oldukça zor olabilir.

 

 

MACARİSTAN

 

 

10 milyonluk nüfusu ile, 2007 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

İZLANDA

 

 

318 binlik nüfusu ile, 2001 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Gidilebilecek en küçük ancak güzel ülkelerden birisidir. Refah seviyesi çok yüksektir.

 

 

İTALYA

 

 

61 milyonluk nüfusu ile, 1997 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Turizmden elde ettiği payı çok yüksek olan İtalya, Türklere de kolaylıkla vize vermektedir. Vatikan için de ekstra vizeye gerek yoktur. En kolay vize alabileceğiniz ilk ülkedir.

 

 

LETONYA

 

 

2.3 milyonluk nüfusu ile, 2007 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

LIECHTENSTEIN

 

 

36 binlik nüfusu ile, 2011 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Vizeye dahil olan en küçük ülkedir.

 

 

LİTVANYA

 

 

3.3 milyonluk nüfusu ile, 2007 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

LUKSEMBURG

 

 

502 binlik nüfusu ile, 1995 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

MALTA

 

 

416 binlik nüfusu ile 2007 yılından bu yana vize kapsamındadır. Özellikle öğrenciler için dil kursları, kolay vize imkanı yaratmaktadır.

 

 

HOLLANDA

 

 

17 milyonluk nüfusu ile, 1995 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Vize alması inanılmaz zor bir ülkedir. Türk nüfusun çoğunluğu ve refah seviyesinin yüksekliği gibi sebeplerle vize prosedürü oldukça zordur.

 

 

NORVEÇ

 

 

5 milyonluk nüfusu ile, 2001 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkesidir ve sürekli göç alıp, mülteciler ile ilgili problem yaşamaktadır Dünyada en fazla ret veren ülke konumundadır ve referans ayarlanması kesinlikle önerilir.

 

 

POLONYA

 

 

38 milyonluk nüfusu ile, 2007 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

PORTEKIZ

 

 

10 milyonluk nüfusu ile, 1995 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

SLOVAKYA

 

 

5.5 milyonluk nüfusu ile, 2007 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

SLOVENYA

 

 

2 milyonluk nüfusu ile, 2007 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

İSPANYA

 

 

46 milyonluk nüfusu ile, 1995 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Bir diğer kolay vize alınan ülkedir. Ret cevabı oranı yalnızca yüzde 1’dir. Türklere de vizede genellikle sorun çıkartmamaktadır.

 

 

İSVEÇ

 

 

9.5 milyonluk nüfusu ile, 2001 yılından bu yana Schengen kapsamındadır.

 

 

İSVİÇRE

 

 

7.8 milyonluk nüfusu ile, 2008 yılından bu yana Schengen kapsamındadır. Almanya gibi İsviçre de özellikle havaalanlarında kendi konsolosluğundan olmayan vizelerde kısmen sorun çıkartabilmektedir, gitmeden önce kesinlikle iyi araştırılması gerekir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Kara Büyü Hangi Amaçlarla Yapılır?

   -Kara büyü birbirini seven iki insana yaptırılabilir ya da karı kocanın boşanması için de yaptırılmaktadır.   -Bazı kimseler kara büyüyü dil bağlamak amacıyla yaptırmaktadır. Burada kara büyü yapılan kişi yaptıran kişiye karşı suskunlaşması ve onun önünde konuşamaması amaçlanmaktadır.   -Kara büyü yaptırılan diğer bir olay ise erkeğin kudretini bağlamaktır. Bunu da genellikle bir erkeğin gerdeğe girdiğinde erkeklik kudretini kullanamaması ya da eşini aldatan erkeklerin diğer kadınlar

   , Yer: Büyü

  • Maddiyatı İyi Olanlar Hangi Esmaları Zikrediyorsunuz...

   Bu konuyu maddi olarak ben ve benim gibi sıkınta olan arkadaşlar için açtım. O kadar çok kişi varki maddi durumu iyi olmayan, borcu olan. istedimki maddi yönden rahat olan arkadaşlar hangi esmaları ya da duaları günlük yaşantısında okuyorlar.umarım yardımcı olurlar:)

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

  • Yazdığım Sanatçının Hangi Şarkısını Beğeniyorsun?

   Yazdığım Sanatçının Hangi Şarkısını Beğeniyorsun?   Canan erçetin................

   , Yer: Forum Oyunları

  • Otizmli Oğluma Hangi Dua İyi Gelir?

   slm arkadaslar öncelikle ALLAH kimseyi evladiyla sinamasin.oglum 4 yasinda ve otizmli bir yildan fazladir gözetim altindaydi en sonunda teshis kondu gecen yaz.yikildim.size yazmak istedigim okadar cok sey var ki ama kaldiramiyorum,iyi degilim kelimelerle tarifi yok ciger acisinin.yinede sükür diyorum.demekki ALLAH in bana hediyesidir emanetidir bu melek ,demekki ben bakabilirm diye bana emanet etmis bu melegi.oglum konusamiyor,2013 te kulaklardan ameliyat oldu ,ameliyattan sonra herseyi anliyor

   , Yer: Rukye ve Tedavi

  • Hangi Esmalar Birlikte Okunur Hizli Olmasi İcin ?

   sevgili arkadaslar hangi esmalar hangisiyle okunur ve hizini arttirmak icin hangi esma eklenir   1-rizik icin esma ve hizlasmasi 2-sevgili icin ve hizlasmasi 3-müsteri gelmesi ve hizlasmasi 4-mahkemeyi kazanmak icin ve hizlasmasi 5-nazardan kurtulmak icin ve hizlasmasi 6- yükselmek icin ve hizlanmasi 7-herkesin sevgisini kazanmak icin ve hizlanmasi     hangi esmalardir kackere okunmalidir ve hangi esmalar bir okuna bilinir . yapanlar neticesini görenler ve esmalardan iyi anlayanlar

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

×
×
 • Yeni Oluştur...