Jump to content

İnsanlar 50 Yıl İçinde Robotlarla İlişki Yaşayabilecek


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İnsanların yakın gelecekte robotlarla "cinsel ilişkiye" girebileceği iddia edildi

 

İngiltere’de bulunan Sunderland Üniversitesi’nden Prof. Dr. Helen Driscoll, teknolojideki gelişmeler sayesinde insanların robotlarla ilişkilerinin gelecek yıllarda radikal olarak değişeceğini söyledi.

Cinsellik ve ilişki psikolojisi alanında otorite olan Dr. Driscoll, seks teknolojisi alanında şimdiden çok hızlı bir ilerleme kaydedildiğini ve 2070’e kadar fiziksel ilişkilerin ‘ilkel” görüleceğini söyledi.

Robofili şu anda yabancı bir sözcük gibi gelebilir fakat yakın gelecekte teknolojiyle birlikte davranışların değişmesiyle bu size çok normal gelebilir.

 

ŞİMDİKİ NORMLARA GÖRE DÜŞÜNMEYİN!

The Mirror’ın haberine göre; Dr. Driscoll, “Sanal gerçeklik, daha gerçekçi, kapsayıcı oldukça ve insan bir partnerle seks deneyimini taklit edip, hatta geliştirince, bazılarının bunu tercih etmesinin anlaşılır olacağını” söyledi ve ekledi “İnsanlar sanal gerçek partnerlerine âşık olmaya başlayabilir.”

Sanal gerçeklik, robotik seks gibi meseleleri şimdiki normlar çerçevesinde değerlendirmeye eğilimli olduğumuzu aktaran Dr. Driscoll, “Bundan 100 yıl önce seks hakkında var olan sosyal normları düşünürsek, bunların çok hızlı ve radikal bir biçimde değiştiği çok açık” dedi.

Şimdiden internet üzerinden 'manken partner' sipariş edilebiliyor. Fakat robotik, interaktif ve hareket algılama teknolojisi, muhtemelen birkaç yıl içinde cinsellik endüstrisinde çok daha merkezi olacak gibi görünüyor. Dr. Driscoll'a göre; bu, gerçekten 'manken partnerleri' hayata geçirmeye olanak sağlayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ağzından yel alsın emi:)

Bir film vardı izlediğim, cinsellik birebir değildi, yanyana iki ayrı kutuya giriyorlardı, iletişim kurup cinsellik yaşarlardı.

Ha normal bir bilim-teknoloji filmiydi yanlış anlaşılmasın:) ben daha o gün kardeşime "gör bak, bu da gerçek olur bir gün" demiştim, abisi olmama rağmen ilk kez bana " hade len" demişti. Cidden bu amerikalılar hangi uçuk filmi yapalar bir gün gerçeğe dönüşüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cinsi sapıklarımız o kadar çok ki gariban bir ördeğe v.s. saldıracaklarına ya da kendi halinde bir kadına, bir bebeğe bile tenezzül edip sonrada öldürecek kadar manyaklaşacaklarına robotla bu işi yapsınlar daha iyi. tabiiki kıyamet çok yakın diyorum ama bu kadar pislik içinde yaşayacağımıza kıyameti yaşamak daha iyi gibi geliyor. son nokta konmuş olur kötülüğe.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...