Jump to content

Yoga Zayıflatır mı?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yoga, uzun yıllar önce Hindistan'da ortaya çıkan bir meditasyon türüdür. Yogada kişinin hem ruhu hem de bedeni huzur bulur. Son dönemde trend olmuş bir spor türüdür. Beden yoga egzersizleriyle aktif olarak çalışırken zihin de pasif konuma geçerek kendini rahatlatır. Bu durumda en önemli noktalar doğru nefes alıp verme, doğru duruş tekniklerinin öğrenilmesidir. Kişi yoga sayesinde kendini ve bedenini iyice tanır. Ve bu sayede evrene pozitif mesajlar gönderebilir. Böylelikle bedenini ve ruhunu toksinlerden, kötü düşüncelerden temizler. Yoga sayesinde vücut tamamen gevşer ve pek çok rahatsızlığın atlatılması yine bu prensible gerçekleşir.

Yoga ile zayıflamak elbette mümkün ama bu yöntem sizin zayıflamanızda yardımcı bir etken olacaktır. Yoga yapan kişi çok zayıf da olabilir. Kilo almak için yoga yapabilir. Ya da tam tersi kilo vermek için yine yogadan faydalanabilir. Her insanın zihninde ulaşmak istediği bir ideal vücut tipi vardır. Ve yogada önemli noktalardan biri de ne istediğinize odaklanmanızdır. Bunu kalben ve bedenen gerçekleştirebilirsiniz. İllaki yoga ile kilo vermek istiyorsanız yoganın 60-70 dakika süren egzersiz programlarını tercih etmelisiniz. Bu programlar sayesinde hem vücudunuz fazla ısınır hem de terlemeye başladığınızdan kilo kaybı yaşarsınız. Ama bunun yanında mutlaka yediklerinize içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Bol su tüketmelisiniz.

Yoga kilo vermenizde size yardımcı olacaktır. Hergün düzenli bir şekilde egzersizlerinizi aksatmadan yapmalısınız. Sporun yanında vücudunuzu ve zihninizi de meditasyona sokmuş olursunuz. Maksadı sizin kararlı ve istekli olmanızdır. Böyle olduğunuz taktirde başarıyı mutlaka elde edersiniz. Bu şekilde yaşamayı bir disiplin haline getirdiğiniz taktirde vücudunuzdaki değişime siz bile inanamayacaksınız. Kaslarınız uzayacak ve sıkı bir vücudunuz olacaktır. Tıpkı pilates gibi bir felsefeye sahiptir. Kaslarınız çalışır doğru nefes alıp vermeyi öğrenmeniz ile birlikte vücudunuza düzgün bir biçimde oksijen alıp vermeye başlarsınız. Bu da vücunuzdaki yağların yakılmasına sebep olur.

Yoga ile bedeninizi ve zihninizi doğru bir şekilde beslersiniz. Ve kendinizi hayal ettiğiniz kişi olarak görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu felsefeyi doğru bir şekilde harekete geçirip düzenli ve sağlıklı beslenmektir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Sıcak Yoga (Bikram) Yapmak Zayıflatır mı ?

      Zihinsel ve bedensel rahatlamayı sağlayan, mutlu olmayı ve mutluluk vermenin yollarını arayanların uğraş verdiği yoga, son yılların moda sporu haline geldi. Meditasyon olarak da bilinen egzersizlerden oluşan yoganın farklı türleri bulunuyor. Bunlardan biri de“bikram” yani “sıcak yoga”. Bu yoga türünün insanları terleterek zayıflattığı söyleniyor; öyle ki ünlü oyuncu-manken Serenay Sarıkaya, yeni başlayacak olan dizisi için sıcak yoga sayesinde tam 6 kilo vermiş. Bu yoga türü akıllara “Yoga zayıf

      , Yer: Diyet ve Sağlıklı Yaşam

×
×
  • Yeni Oluştur...