Jump to content

Bu İçgüdülerinizin Varlığını Biliyor musunuz?


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İnsan her ne kadar zeki bir canlı olsa da temel içgüdülerini her zaman taşımaktadırlar. Peki nedir bu iç güdülerimiz bunların ne kadar farkındayız. İşte detaylar…

Bazı ilişki düşünceleri sizi heyecanlandırıyor mu?

Her ne kadar daha önce ilişkiler yaşamış olursanız olun, yeni ilişkinizde de heyecanlanabilirsiniz. Bu içgüdünüzün bir parçasıdır. İçgüdünüz size, kendi türünüzden olana karşı kendinizi korumanızı ve cinselliğe hazır olmanızı söyler. Bu, ergenlik dönemimizde romantik durumlarla ve ilişki yaşamaya karşı olan heyecana dönüşür.

Romu koklamak bile midenizi mi bulandırıyor?

Koku ve yiyecekle ilgili pek çok içgüdüye sahibizdir. Rom, beynimize, çürümüş hayvan kokusunu anımsatır ve insanların içgüdüsü çürümüş hayvandan kaçmayı öğretmiştir. Canınız bazen belirli bir yiyecek mi çekiyor? Bunun nedeni, vücudunuzun size içgüdüler yoluyla eksik olan besinleri bildirmesidir.

Siz ya da erkek arkadaşınız kapıya dönük mü uyuyorsunuz?

Bu, erkeğiniz hakkında sizi bilgilendirecek en önemli içgüdülerden biridir. Otelde kaldığınız zaman yatağın farklı yanında mı uyuyor? Bu, erkek koruyucuların sahip olduğu bir içgüdüdür ve sizle potansiyel düşman arasına kendini koyma isteğidir. Bekar annelerin de, çocuklarıyla uyudukları zaman, kapıya dönük uyudukları gözlemlenmiştir.

Kusurlu birini gördüğünüzde hiç başka yöne baktınız mı?

Karşınızdaki kişinin fiziksel bozukluğu dışında sizden başka bir farkının olmadığını bildiğiniz halde onu görünce kendinizi garip mi hissediyorsunuz? Bu, geçmişten gelen içgüdüdür. İnsanlar geçmişte, farklı biyolojik özellikler kucaklamış ya da bunlardan kaçınmışlardır. Bunda sizin bir suçunuz yok. Hatta bazı bilimadamları bu durumu doğal seleksiyona bağlar. Hayvanlar, çiftleşmek için en iyi görünüşlü ve en güçlü olanı seçerler, kusurlu olanı ise güçsüz bulur ve hayvanlar aleminde dışlarlardı. İnsanlar ise bunu bir adım ilerlettiler ve daha güçsüz ve kırılgan olanı kabullenip koruma altına aldırlar. Bu, içgüdülerin nasıl kontrol altına alınabildiğinin bir göstergesidir.

Portre dolu bir odada kendinizi rahatsız hisseder misiniz?

Sizi izleyen gözler sahte de olsalar yine de canınızı sıkabilirler. Dünya üzerindeki bütün canlılar gözlemlendiklerini hissettikleri zaman huzursuz olurlar.

Sizin için tamamen yanlış olan birine karşı tutku hissettiniz mi?

Birine karşı çekim duymak sizin karar verebileceğiniz bir durum değildir ve tamamen içgüdülerinizle alakalıdır.

Örümcek gördüğünüzde, bir anlık da olsa, dehşete mi kapılıyorsunuz?

Burada bahsettiğimiz, iğrenme ya da korku değil. Hafif bir şok hissi, tıpkı bir an sıçramak gibi. Bu küçük,anlık şokun nedeni, dövüşme içgüdülerinizdir.Bazıları bunu çok daha yoğun hissederler ve bu,örümcek korkusuna dönüşür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...