Jump to content

Çakra Taşlarının Anlamları Nelerdir?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

cakra-taslarinin-anlamlari-nelerdir_646x340.jpg

 

  • Tantra öğretisinde çakralar, enerjinin vücuda giriş ve çıkış yapabildiği yedi merkezdir. Çakralar, bir insanın fiziksel, duygusal ve akli sağlığını olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilir. Çakraları iyileştirmek için şifacılar genellikle belli yoga duruşları, temel yağlar ya da özel yiyecekler önerir. Başka bir iyileştirme yöntemi de çakraların üzerine iyileştirici taşların konulmasıdır.
  • Yedi çakra, gökkuşağı renkleri sırasında, beli bir çizgide dizilmiştir. Omurganın zemininde bulunan birinci çakra temel ihtiyaçlar ve aidiyet duygusuyla ilişkilidir. Rengi kırmızıdır. Bunun üstünde turuncu, onun da üstünde sarı çakra yer alır ve bu böyle gider. Belli bir çakrayı iyileştirmek için, şifacılar aynı renkteki taşı o bölgeye yerleştirmeyi önerirler. Sevgi ilhamı ve temel duyguların teşvik edilmesi için birinci çakraya kırmızı lal taşı; büyüme ve berekete odaklanmak içinse kalp çakrasına yeşil aventurin taşı konulmasını önerilir. Dumanlı kuvars, kehribar, turmalin, turkuaz ve ametist de bu amaçla kullanılan bazı taşlardandır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...