Jump to content

Bu Gece Dolunay Var; Teslimiyet Zamanı


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1031114_620x413.jpg

 

 

Bugün gece saatlerinde Balık burcunda bir Dolunay oluşacak. Bu dönemde fazlasıyla duygusal, dış etkenlere karşı daha fazla hassas olabiliriz. Başkalarına yardım etmek, kendimizden daha farklı olan insanlar için bir şeyler yapmak doğru olabilir. Yine sanatsal konu ve olaylar daha fazla etrafımızda cereyan edebilir. Balık burcu aşkınlık, bırakmak ve akışla gitmek anlamına geldiğinden bu Dolunay 3 gün önce ve sonrasında kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmak için uygun bir enerji oluşacak. Kontrol ettiğimiz, aşırı titizlik gösterdiğimiz ve mükemmel olsun diye uğraştığımız her tür iş ve ilişkimizin kontrolünü bırakmak bu Dolunayın en önemli mesajı olabilir. Fazlalıklardan kurtulmanın zamanı bu dolunayla birlikte geldi.

 

 

Ay, bütün çıplaklığıyla yeryüzünde gezindiği zaman, dünyanın suları, onun gizemli çağrısına kulak vererek “yükselirler”. Denizler, okyanuslar ve ırmaklar Ay’ın çekimiyle dizginlerinden kurtularak tek bir kaynakta birleşmeyi özlerler. Bu yüzdendir ki özellikle Balık burcundaki dolunay, dünyevi düzlemde, insanların büyük bölümünü etkileyecek toplumsal olayların, fırtınaların, sellerin, bazen de tsunamilerin işareti varsayılır. Gözyaşlarımız da, tıpkı yeryüzünün suları gibi, Ay’ın çağrısına kulak verir. 29 Ağustos Balık’taki dolunay, iç âlemimizde ortaya çıkan bir çatlak gibidir. Duygularımız şahlanarak en zayıf ve savunmasız yerimizden taşmaya eğilim gösterirler.

Balık’taki dolunayın rüyalarımız üzerinde de muazzam bir etkisi olabilir. Bastırdığımız ya da bastırmaya çalıştığımız tüm hislerimiz, rüyalarımız aracılığıyla yüzeye çıkabilir ve bizi geçmişimizle yüzleşmeye zorlayabilirler.

Bencil, hoşgörüsüz, abartılı ve açgözlü insanlara karşı dikkatli olmamız, bu tarz davranışlar sergileyenlerden uzak durmamız gereken bir Dolunay. Ay - Neptün birleşimi, kendini ve başkalarını kandırmak, gerçeği inkâr ederek acı çekmek anlamlarına gelebilir. Gerçekle hayal arasındaki çizgiyi kaybetmemeli, kulağımıza güzel gelen her şeye aldanmamalı ve kuruntulardan kaçınmalıyız. Zihnimizde labirentler yaratıp, bu labirentlerde kaybolma, kendimizle fazlasıyla ilgilendiğimiz için, önceliklerimizi unutma eğilimi gösterebiliriz.

Eylül ayında, Ay ve Güneş tutulmalarına tanık olacağız. Tutulmalar genelde kontrolümüz dışında gelişen olaylarla bağlantılıdır. Dolayısıyla Balık’taki dolunay ruhani bir hazırlığı, “teslimiyet” aşamasını ifade ediyor. Bizi tutan, sürükleyen, hırpalayan hayata karşı koymak yerine, yaşamı koşulsuzca kabul etmektir teslimiyet. Değiştiremeyeceğimiz şeyleri de sevmektir. Teslimiyet sisler içindeki bir nehirde sürüklenmek değil, bir nehir olduğunu fark etmektir.

İçimizdeki düğümleri çözmek için, sürekli birilerinin ve bir şeylerin kurbanıymış gibi hisseden tarafımızı iyileştirmemiz, sıkı sıkı tutunduğumuz için canımızı acıtan insanları ve kısır döngülerimizi bırakmamız gerekiyor.

Çoğumuz, durmaksızın kötülük üreten birinin gölgesinde, belirsiz bir geleceğe bakarak endişelendiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Bana sorarsanız ben Gandi’ye katılıyorum “İnsanlığa inancını kaybetmemelisin. İnsanlık bir okyanustur; sırf birkaç damlası kirlendi diye, okyanus da kirlenmez”.

Gittiği her yere yaşam, sevinç ve bereket taşıyan nehirler gibi, okyanusta buluşalım!

Cesaret ve umutla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...