Jump to content

Çakra Nasıl Kullanılır?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İnsan bedeninde bulunan enerji merkezlerine çakra denilmektedir. İnsan bedeninde 7 ayrı büyük çakra vardır ve bunların hepsi farklı büyüklüktedir. Bu büyük çakralar dışında yüzlerce küçük çakra da insan bedeninde yer almaktadır. Sistemler arasında yer alan çakralar yüksek dozda gelen enerjiyi azaltarak sistemler arasında geçişi sağlar. Bu enerji geçişlerinin sorunsuz olması için çakra kullanımı çok önemlidir. Peki, çakra nasıl kullanılır?

İnsan vücudunda yer alan çakralar anafor şeklinde hareket eden küçük girdaplar olarak tanımlanabilir. Eterik alemlerden yaşam gücünü döndürerek elde eden bu girdaplar spiritüel varlıklar olarak hayatımıza devam etmemize olanak sağlar. Bu nedenle bu girdapların açık kalması ve berrak tutulması sağlıklı olmak için çok önemlidir. Bu girdapların açık tutulmasının yararı sadece fiziki beden için değil eterik bedenler için de çok yararlıdır.

Bedeninizde bulunan büyük çakraları kullanabilmeniz için yapılabilecek birçok yöntem vardır. Bunların başında enerji ve renk imgeleme meditasyonları kullanılarak yapılan egzersizler, şarkı söyleme, masaj ve yoga gibi faaliyetler gelir. Bunların yanında çiçek özlerinden ve değerli taşlardan yapılan iksirler, kristal kaseler, gonglar, çanlar, ziller, davul ve shamballa da çakraların kullanımı için etkili yöntemler arasındadır.

Kristalize olmuş düşünce formları ve diğer ayrıntılar yaşam gücünüzü bloke edebilir. Yaşam gücünüz üzerinde bulunan blokeyi kaldırmanın başlıca yolu çakralarınızı harekete geçirerek onları kullanmanızdan geçer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...