Jump to content

Aura Nedir?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Aura maddenin etrafındaki enerji alanıdır. Sadece insanlar değil tüm canlılar maddeler auraya sahiptir. Adeta bir kalkan gibi tüm vücudu saran ve çeşitli renklerde ışıldayan aurada vücudumuzun enerji merkezi olan çakralar bulunur. Güçlü ve sağlıklı bir aurada çakralar düzgün çalışır ve enerji akışını sağlar. Duygusal, zihinsel ve fiziki olarak sağlıklı olmak aura sağlığına bağlıdır. Zayıflayan bir aura ile vücudumuz korunmasız ve hastalıklara açık hale gelir. Bir insanın enerji alanı yani aurası 7 katmandan oluşur.

Eterik Katman

Vücudumuza en yakın olan katmandır ve şekil olarak fiziki bedenimizi andırır. Çakraların bulunduğu bu katmanda, eterik beden enerjisini kök çakra yoluyla vücudumuzdan sağlar. Enerji ihtiyacını üst katmanlardan karşılayan eterik beden fazla enerjiyi yine çakralar ve cilt gözenekleri vasıtasıyla dışarıya verir. Bu katmanın mekanizması vücudu sağlıklı tutmak ve evrensel enerji ile etkileşimini sağlamak üzere çalışır. Vücutta oluşan hastalıklar, ilk önce bu enerji alanında oluşur. Sağlıklı kişilerde enerji dışa daha yüksek seyrederken, sağlıksız kişilerin eterik beden ışıması oldukça dar bir alanda gerçekleşir. Örneğin bazı kişilerin yanında kendimizi daha mutlu ve pozitif hissederiz. Bu etki kişilerin yaydıkları enerji alanından kaynaklanır. Her insan temas yoluyla diğer insanların enerji alanlarından karşılıklı olarak etkilenir.

Duygusal Katman

Solar pleksus çakradan enerjisini alan bu katmanda, kişinin hissettiği ve algıladığı tüm duygular gözlenebilir. Zihinsel katmandan alınan enerjiler, duygusal katmanda yeniden şekillenerek eterik katmana aktarılır. Duygusal değişimler, aura renklerine de yansır. Kişinin yaşadığı duygusal travmalar, blokajlar veya olumsuz duygular enerji alanında koyu renkli delikler olarak görülür.

Zihinsel Katman

Bu katman da solar pleksus çakra ile ilgilidir ve rengi sarıdır. Titreşimlerin ya da zihinsel süreçlerin yapısıyla şekillenir. Bu tabaka aynı zamanda ego ve irade gücünden etkilenir. Kişinin kendini sınırlayan inançları ve şüpheciliği bu katmanda görülebilir. Güçsüz bir zihinsel katman, karışık zihin yapısına ve net olmayan bulanık düşüncelere neden olur. Hastalıklar ilk olarak zihinsel katmanda oluşur, daha sonra organizmada etkilerini göstermeye başlar. Sağlıklı ve olumlu bir zihin yapısı, sağlıklı bir vücut ve enerji alanı için neredeyse zorunludur. Zihinsel katmanın enerji alanı vücuttan yaklaşık 3-8 inç uzaklaşarak yayılır.

Astral Katman

Astral katman kalp çakrası ile ilgilidir. Bu katman daha yoğun fiziksel titreşimler ve yüksek ruhani enerjiler arasında köprü görevi görür. Eterik, duygusal ve zihinsel beden ile diğer katmanların tam ortasında yer alır. Bu katman gerçek sevginin oluştuğu katman olarak bilinir. Duygular her ne kadar duygusal katmanda şekillense de, astral katmanda şefkat ve merhamet gibi yüksek değerler oluşur. Merhametsizlik ya da kötü kalple kast edilen birçok duygu astral katmanın zayıflamasından ileri gelir.

Tezahür Katmanı ya da Eterik Şablon

Bu katman beşinci çakra olan boğaz çakrasıyla ilgilidir. Spiritüel katmanların ikincisidir. İletişim, Kendini ifade etme, gerçek mutluluk, olanla bağlantıda olmak gibi yüksek enerjilerle çalışır. Kişinin tüm yönleriyle tezahür ettiği bu katman, olumlu ya da olumsuz düşünceler, duygular ve fiziki hastalıklar gibi, kişinin içinde bulunduğu fiziki ve manevi duruma göre şekillenir.

Holografik Katman- Gök katman

Üçüncü göz olarak bilinen alnın ortasındaki altıncı çakra ile ilgilidir. Algılar ve sezgiler bu katmanda şekillenerek alt katmanlara gönderilir. Yüksek benlik ve ilahi olanla bağlantıyı temsil eder.

Birlik Katmanı (Ketheric Şablon)

Yedinci ve son katman olan taç çakrası ile ilgilidir. Benlik katmanı varlığın nihai ve sonsuz olanla bağlantısını içeren çok yüksek titreşimlere sahiptir. Altıncı katman yüksek benlikle bağlantıyı temsil ederken, benlik katmanında evrenle birlik ve bir olma bilincini temsil eder. Sadece evren ve yaradılışla olan bağlantısını değil kişinin bedeniyle olan bağlantısını da kapsar. Bu alandan alınan enerjinin vücudun diğer katmanlarına sağlıklı bir şekilde aktarılabilmesi için bu katmanın da sağlıklı olması gerekir. Ruhsal gelişimini ilerleten kişilerde bu katman oldukça sağlıklı çalışır ve aldığı enerjileri olması gerektiği gibi diğer katmanlara aktarır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...